EVEREST TEPESİNE TIRMANAN DAĞCILAR ARASINDA KORONA PATLADI

Himalya dağ silsilesinde bulunan dünyanın en yüksek tepesi Everest’te tırmaman dağcılar arasında koronavirüsü görüldü. En az 100 ile 200 kişi arasında bir topluluk etkilenmiş durumda olduğu belirtiliyor.

EVEREST TEPESİNE TIRMANAN DAĞCILAR ARASINDA KORONA PATLADI
EVEREST TEPESİNE TIRMANAN DAĞCILAR ARASINDA KORONA PATLADI Admin
Bu içerik 325 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

The Guardian Gazetesine göre, dünyanın en yüksek dağı Everest'teki bir korona patlamasının en az 100 dağcıyı etkilediğini yazıyor. Avusturyalı sefer lideri Lukas Furtenbach'a göre, insanların hasta olduğunu açıkça gördüğü için birçok kişinin üs kampında enfekte olduğu aşikar. Ona göre 200 kadar insan enfekte olabilir. Dağcılara ek olarak, ana kampta keşif gezileri için çalışan yüzlerce kişi var.

Bu sezon yaklaşık 400 yabancı dağcı Everest Dağı'na tırmanmak için toplandı. Geçen yıl, işletme salgın nedeniyle kapatılmıştı. Nepal yetkilileri şu ana kadar bu yıl dağda herhangi bir korona patlaması yaşandığını yalanladılar.

Nepal'de enfeksiyonun yayılması, hem enfeksiyonların hem de ölümlerin kasvetli zirve seviyeleriyle birlikte yeni bir ivme kazandı. Çin, virüsün Nepal tarafından yayılabileceği endişesi nedeniyle geçen hafta Everest Dağı'nın kendi tarafında dağcılık yapılmasını askıya aldı.

Nepal Çin Himalya Dağları Everst Dağı Dağcılık Korona Virüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ