KANADA’DA İSLAM DÜŞMANLIĞI BİR AİLEYİ YOK ETTİ

Kanada'nın Ontario eyaletindeki Londra kentinde kamyonla düzenlenen saldırıda 4 kişi öldü, bir çocuk yaralandı. Müslüman olan aile yüksek hızda çarptı ve polis olayı nefret suçu amaçlı kasıtlı bir saldırı olarak nitelendirdi.

KANADA’DA İSLAM DÜŞMANLIĞI BİR AİLEYİ YOK ETTİ
KANADA’DA İSLAM DÜŞMANLIĞI BİR AİLEYİ YOK ETTİ Admin
Bu içerik 354 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Müslüman olan aile, yerel saatle akşam sekiz buçukta bir kaldırımda yürüyordu ki kamyon kaldırımın üzerinden geçip onlara çarptı. Bir kadın olay yerinde hayatını kaybederken, ikisi reşit olmayan diğer dört kişi hastaneye kaldırıldı. Dört kişiden üçü daha sonra hastanede öldü, ancak dokuz yaşındaki bir çocuk yaşama tutundu ve şu anda kritik yaralanmalardan dolayı tedavi ediliyor.

Kentin belediye başkanı Ed Holder, ölenlerin aynı aileden 74 yaşında bir kadın, 46 yaşında bir erkek, 44 yaşında bir kadın ve 15 yaşında bir kız çocuğu olduğunu belirtiyor.

Belediye Başkanı Ed Holder basın toplantısında, “Açık konuşacağım. Bunun Müslümanlara, Londralılara karşı, tarif edilemez bir nefretle motive edilmiş bir toplu katliamdır” dedi.

Polis şefi Steve Williams, “Kasıtlı ve kasıtlıydı ve bu nedenle şimdi bir cinayet şüphesi var” derken Müfettiş Paul Waight, “Kurbanların Müslüman olduklarında seçildiklerine inanıyoruz” ifadelerini kullandı. Aynıcı olayı "yıkıcı bir kayıp" olarak nitelendirdi.

Kent sakinleri olanlardan dolayı üzüntü ve şok ifade geçirdiklerini ediyorlar. Şehrin Müslüman örgütünün avukatı ve başkanı Navaz Tahir, CBC News'e verdiği demeçte, "Bunlar, sırf Müslüman oldukları için öldürülen masum insanlardı. Nefrete karşı savaşacağız. İslamofobi ile mücadele edeceğiz. Terörle inançla, sevgiyle ve adalet arayışıyla mücadele edeceğiz. Nefret asla sevginin ışığını gölgede bırakmaz” dedi.

Olay, 2017'de Quebec'te bir caminin önünde altı kişinin silahla vurularak öldürülmesinden bu yana Kanada'daki Müslümanlara yönelik en kötü saldırı olarak değerlendiriliyorOn

Kanada Ortario Bölgesi Londra Kenti İslam Müslüman aile Nefret suçu Kamyon Belediye Başkanı Ed Holder
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ