EURO 2020’NİN AÇILIŞ MAÇINDA HÜSRANA UĞRADIK

Geçen yıl EURO 2020 yapılamsı gerek Avrupa Futbol Şampiyonası bu yıl 2021’e ertelenmişti. Bugün başlayan maçların açılışını Türkiye – İtalya maçıyla başladı. Türkiye Ulusal Milli Takımı açılış maçında İtalya’ya 3 – 0 yenilerek hüsran yarattı.

EURO 2020’NİN AÇILIŞ MAÇINDA HÜSRANA UĞRADIK
EURO 2020’NİN AÇILIŞ MAÇINDA HÜSRANA UĞRADIK Admin
Bu içerik 536 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

EURO 2020 açılış maçında Türk Ulusal Takımı ilk maçında ev sahibi İtalya’ya ikinci yarıda yediği üç golle halkını hüsrana uğrattı. Türkiye halkı maça büyük bir ilgi duyarak heyecanla ekranlarının başına geçmişti.

Maçın birinci yarısında maçın sonucunun ne olacağı belli gibiydi. Ulusal Milli Takım antrenörü Şenol Güneş anlamsız ve ne olduğu belirsiz bir taktik uygulamaya çalıştı. Defansif futbol her zaman zafer getirmez ama Şenol Güneş her ne hikmetse, defansif futbol taktiğini uyguladı. Bunun cezasını da ikinci yarıda yediğimiz üç golle ödemiş olduk.

İtalya Ulusal Takımı ahım, şahım bir futbol oynamadı. Onların tek avantajları, Şenol Güneş’in yanlış taktik uygulamasından yararlanmak oldu. Bu nedenle 3 -0 gibi net bir rekorla maçı kazanmasını bildiler.

Türk Ulusal Takımı defansif futbolde bile kapanmasını ve oyun taktiğinin gereklerini yerine getiremedi. Oyuncular hep top benden uzaklaşsın ama nereye giderse gitsin anlayışıyla hareket ettiler. Kimin ne yaptığı belli değildi. Kendilerinden çok şey beklenen oyuncular sahada yok gibiydiler. Bu takım anlayışı ve taktiğiyle gruptan çıkmamız olanaksızdır. Şenol Güneş turnuva sonrası görevini bırakmalıdır...

EURO 2020 Türkiye İtalya Açılış Maçı Türk Ulusal Takımı Şenol Güneş Defansif Futbol İtalya Ulusal Takımı Yenilgi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ