NORVEÇ’TE KORONADA 4’ÜNCÜ DALGA GÜNDEME GELDİ

Norveç’te aşamalı olarak artış gösteren koronavirisi dalgası son haftalarda günlük binin üzerine çıktı. Dün 1 294 kişiyle rekor kırdı. Sağlık Müdür Yardımcısı Espen Rostrup Nakstad, ”Ülkenin dördüncü bir enfeksiyon dalgasında olduğunu” belirti.

NORVEÇ’TE KORONADA 4’ÜNCÜ DALGA GÜNDEME GELDİ
NORVEÇ’TE KORONADA 4’ÜNCÜ DALGA GÜNDEME GELDİ Admin
Bu içerik 381 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Çarşamba günü, Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü 1.294 yeni vaka kaydedildiğini belirtirken, ”Bu, bir hafta öncesine göre neredeyse iki kat daha fazla ve tüm pandemi sırasında günlük bir rekor” dedi. Ayrıca Sağlık Müdür Yardımcısı Espen Rostrup Nakstad, ”Ülkenin dördüncü bir enfeksiyon dalgasında olduğunu” belirti.

NTB haber ajansının bildirdiğine göre, şu anda Norveç hastanelerine sadece 56 covid-19 hastası kabul ulunuyor, ancak kaçının yoğun bakımda olduğu belli değil. Bununla birlikte, bu, 250'den fazla covid-19 hastasının hastaneye kaldırıldığı bu yıl Mart ayında enfeksiyonun yayılmasında önceki zirveden önemli ölçüde daha az.

Norveçli yetişkinlerin yüzde 88'inden biraz fazlası şu ana kadar ilk aşı dozunu alırken, neredeyse yüzde 61'i iki doz aldı.

Norveç Korona Covid-19 Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü Aşı 4'üncü dalga
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ