AMERİKA IŞİD’E SİHA İLE SALDIRDI

IŞİD perşembe günü Kabil Hamza Karzai Havaalanına canlı bombalı saldırı düzenlemişti. Saldırıda 13 Amerikan askeri ve 200 yakın sivil halktan insan yaşamını yitirmişti. Amerika bu gece saha karşı Horasan’daki IŞİD hedeflerine İnsansız silahlı hava aracıyla (SİHA) bir saldırı gerçekleştirdi. 200’den fazla IŞİD militanının öldürüldüğü belirtiliyor.

AMERİKA IŞİD’E SİHA İLE SALDIRDI
AMERİKA IŞİD’E SİHA İLE SALDIRDI Admin
Bu içerik 624 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Afganistan’ın Horasan bölgesel terör örgütü IŞİD, havaalanı saldırısını üstlenmişti. ABD ordusu, bir insansız hava aracı saldırısında terörist grubun stratejistlerinden birini öldürdüğünü söyledi. Saldırının Afganistan'da Kabil'in doğusunda, Pakistan sınırına yakın Nangarhar eyaletinde gerçekleştiği belirtiliyor. İlk bilgiler ve bir açıklamaya göre "hedefin öldürüldüğünü" ifade ediliyor.

Yabancı uyrukluların ve özellikle savunmasız Afganların tahliyesi halen devam ediyor. Taliban'ın daha fazla Afgan'ın içeri alınmayacağını söylemesine rağmen insanlar havaalanına akın etmeye devam ediyor. Reuters, binlerce kişinin havalimanında uçuş beklediğini yazıyor. Taliban, ABD ordusunun Salı gününe kadar bölgeyi terk etmesi gerektiğini söyledi.

Cuma günü Dışişleri Bakanlığı tarafından toplam 1.100 kişinin tahliye edildiğini açıklayan İsveç de dahil olmak üzere birçok ülke tahliyelerini tamamladı. Afganistan'da İsveçli personel kalmadı.

Afganistan Amerika IŞİD Terör Horasan SİHA Kabil Pakistan Nangarhar Eyaleti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ