AFGANLI KADINLAR TALİBAN’A KARŞI GÖSTERİ DÜZENLEDİLER

Afganistan'da kadınlar, hak ve özgürlükleri için Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde toplanarak protesto gösterisi düzenlediler. ”Kadın ve erkek hakları eşittir” sloganını sık sık tekrarladılar.

AFGANLI KADINLAR TALİBAN’A KARŞI GÖSTERİ DÜZENLEDİLER
AFGANLI KADINLAR TALİBAN’A KARŞI GÖSTERİ DÜZENLEDİLER Admin
Bu içerik 439 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İslami Cihatçı Taliban'ın yönetimi ele geçirdiği Afganistan'da yeni hükümetin kurulması bekleniyor. Taliban'dan yapılan açıklamada, hükümette kadın bakan yer almayacağı açıklanmıştı. Geçtiğimiz gün Herat vilayet binası önünde toplanan kadınların düzenlediği protesto gösterisinden sonra bugün de başkent Kabil'de protesto gösterisi düzenledi.

Afganistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde toplanan bir grup gösterici kadın, ''Kadın ve erkek hakları eşittir'' ve ''Kadınların olmadığı toplum ölü bir toplumdur'' ifadelerinin yer aldığı pankartlar taşıdılar.

Gösteride konuşan Samir Hayirhav, kurulacak yeni hükümette kadınların da yer almasını istediklerini söyledi. Hayirhav, 'sesimizi dünyaya duyurmak için toplandık' ifadesini kullandı.

Afganistan’ın Herat kentinde yaklaşık 50 kadın, geçtiğimiz gün protesto düzenlemişti. “Kadınları desteklemeyen hiçbir devlet kalıcı değildir”, “Taleplerimiz; eğitim hakkı ve tüm alanlarda çalışma hakkı” pankartları taşımıştı.

Afganistan Taliban Kadınlar Gösteri Kabil Herat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ