ADDP BAŞKANI JALE ÖZER’İN 2 GÜNLÜK ALMANYA ZİYARETİ DOLU DOLU GEÇTİ

10 Şubat 2021 tarihinde Almanya’nın Frankfurt şehrinde tüzel kişiliğine kavuşarak kamu yararına çalışan uluslararası bir çatı örgütü kimliğine kavuşan Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu ( ADDP), 1.Olağan Genel Kurulu’nu 11 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirdi. Geçen dönemde 2.Başkanlık görevini yürüten İngiltere ADD Başkanı Jale Özer, bu genel kurulda ADDP’nin yeni başkanı seçildi.

ADDP BAŞKANI JALE ÖZER’İN 2 GÜNLÜK ALMANYA ZİYARETİ DOLU DOLU GEÇTİ
ADDP BAŞKANI JALE ÖZER’İN 2 GÜNLÜK ALMANYA ZİYARETİ DOLU DOLU GEÇTİ   Admin
Bu içerik 487 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

27-29 Eylül tarihleri arasında ADDP’nin yasal işlemleri nedeniyle Almanya’ya giden başkan Jale Özer orada birçok görüşmelerde bulundu.

Dortmund Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ahmet Singör’ün hazırladığı iki günlük Almanya programının ilk ziyareti,  ADDP’nin kurucu üye derneklerinden Karlsruhe Atatürkçü Düşünce Derneği’ne yapıldı. Geçen sene açılan dernek binası, kütüphanesi ve Atatürk resimleriyle büyük beğeni topladı. Başkan Özer, Karlsruhe ADD Başkan Yardımcısı Serap Arabacı, Karlsruhe yönetim kurulu üyesi Fırat Baz ve Dortmund ADD Başkanı Ahmet Singör ile eşi Naciye Singör’ün de hazır bulunduğu ziyarette dernek yöneticilerinden bu güne kadar yapılan faaliyetler hakkında bilgi alındı, ve gelecekte planlanlanan çalışmalar konusunda da fikir alışverişinde bulunuldu.

Karlsruhe ADD Bşk.Yardımcısı Serap Arabacı, ADDP Başkanı Jale Özer, Dortmund ADD Başkanı Ahmet Singör, Naciye Singör, Karlsruhe ADD YK üyesi Fırat Baz.

27 Eylül 2021 akşamı Heidelberg’deki bir Türk restoranında organize edilen yemekte, Başkan Özer ile ADDP’nin üye derneklerinden Heidelberg Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Sevil Bursalı, ve yönetim kurulundan Halit Bursalı, Aydın Gündüz, Emre Kıreker buluştular.  

Karlshruhe ADD YK üyesi Fırat Baz, Heidelberg ADD Başkanı Sevil Bursalı, YK üyeleri Aydın Gündüz, Halit Bursalı, Emre Kıreker; Karlsruhe ADD Başkan Yardımcısı Serap Arabacı, ADDP Başkanı Jale Özer, Karlsruhe ADD Başkanı Ayşenur Kazokoğlu, Dortmund ADD Başkanı Ahmet Singör.

Karlsruhe ADD Başkanı Ayşenur Kazokoğlu, başkan yardımcısı Serap Arabacı, yönetim kurulu üyesi Fırat Baz, ve Dortmund ADD Başkanı Ahmet Singör de yemeğe katıldılar. Yemekte pandeminin dernek faaliyetlerini nasıl etkilediği konuşuldu ve bundan sonra neler yapılabileceği konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.Başkan Özer, yeni yönetim ile üye derneklerin iletişiminin artırılmasının çok önemli olduğunu ve derneklerimize yardımcı olabilmek için yönetim kurulunun bir plan yapacağını belirtti. ADDP’nin en büyük amacının Atatürkçü Düşünce Sisteminin yurt dışındaki gençler arasında anlaşılmasını ve kendilerine bir yaşam felsefesi olarak özümsemelerini sağlayacak çalışmaların yapılması olduğunu söyledi. Yemeğe katılan dernekler yeni yönetime başarılar dileyerek, dernek olarak da destekleyeceklerini söylediler, ve memnuniyetlerini ifade ettiler.

Üçüncü görüşme: 28 Eylül günü Stuttgart ADD Başkanı Gönül Köksal ve yönetim kurulu üyesi Elif Özel İsmailoğlu ile Stuttgart’ta bir toplantı yapıldı. Dortmund ADD Başkanı Ahmet Singör ve Karlsruhe ADD Başkan Yardımcısı Serap Arabacı’nın da hazır bulunduğu toplantıda Başkan Jale Özer aydınlanma mücadelesinde kadınların yurt dışında büyük özveriyle gönüllü çalışmalarının öneminden bahsederek, Stuttgart ADD’de de kadınların bu mücadelede de en önde olduğunu görmesinden duyduğu memnuniyeti belirtti, ve ADDP ile ilgili bilgilendirme yaptı. Başkan Gönül Köksal ve yönetim kurulu üyesi Elif Özel İsmailoğlu da Stuttgart ADD’nin çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Olumlu geçen toplantı da pandemi döneminde her şeyde olduğu gibi derneklerin faaliyetlerinin de istenildiği gibi yapılamadığı bir dönemden geçildiğinin altı çizildi.

ADDP Başkanı Jale Özer, Karlsruhe ADD Başkan Yardımcısı Serap Arabacı, Stuttgart ADD Başkanı Gönül Köksal, Dortmund ADD Başkanı Ahmet Singör

Son görüşme ise Almanya’da başarılarıyla hepimizi gururlandırmiş bir iş insanınin, Filiz Albrecht’ın davetine katılmak oldu. Dünya devleri arasındaki Bosch’un 134 yıllık tarihindeki ilk kadın yönetim kurulu üyesi olarak 1 Ocak 2021 de göreve başlayan Filiz Albrecht' ADDP’nin kuruluş aşamasından bu yana çok emeği geçmiş değerli çalışma arkadaşımız Dortmund ADD Başkanı Ahmet Singör’ün kızı. Almanya’nın Balve kentinde doğan Filiz, Almanya Westfälische Hochschule Gelsenkirchende işletme hukuku ve Charlotte, Kuzey Carolina’daki Pfeiffer Üniversitesinde işletme hukuku okudu. 1999 yılında işletme hukuku ve MBA ile eğitimini tamamladı. ADDP Başkanı Özer, Filiz Albrecht ile buluşmasında, bir Türk kadının bu başarısının hepimizi ne kadar gururlandırdığını , yurt dışında yaşayan gençlerin de böyle başarılı hayat hikayelerini gerçekleştirmesinde kendisinin nasıl önemli bir rol model olduğunu söyledi. Filiz Albrecht’de bu görüşmeden çok mutlu olduğunu söyleyerek ADDP ‘nin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

ADDP Başkanı Jale Özer, Bosch Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Albrecht ile

Başkan Jale Özer, 11 Eylül’deki genel kurul öncesi ve sonrasındaki yasal işlemlerin hazırlanması, ve Almanya seyahati programının yapılmasında gösterdikleri destek, ve eşsiz misafirperlikten dolayı Dortmund ADD Başkanı Ahmet Singör’e, eşi Naciye Singör’e ve Karlsruhe ADD Başkan Yardımcısı Serap Arabacı’ya teşekkürlerini sundu.

Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu ADDP Başkan Jale Özer Almanya Ziyaret Dortmunnd Atatürkçü Düşünce Derneği Heidelberg Atatürkçü Düşünce Derneği Karlsruhe ADD Stuttgart ADD Filiz Albrecht
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ