NORVEÇ’TE OKLU SALDIRI ÖLÜ VE YARALILAR VAR

Çarşamba akşamı Norveç’in başkenti Odlo’nu batısındaki Kongsberg semtinin merkezinde bir kişi alışveriş yapan insanlara ok atarak saldırdı. Saldırıda birçok insanın yaşamını yitirdiği ve yaralıların olduğu polis tarafından açıklandı. Olay yerine çok sayıda ambülans ve polis ekipleri gönderildi.

NORVEÇ’TE OKLU SALDIRI ÖLÜ VE YARALILAR VAR
NORVEÇ’TE OKLU SALDIRI ÖLÜ VE YARALILAR VAR Admin
Bu içerik 662 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Çarşamba akşamı 18.13'te dolaylarında Norveç polisi, Oslo’nun batısındaki Kongsberg'in merkezinde bir bakkaldan alışveriş yapan kişilere bir okçu tarafından saldırıya maruz kaldıkları açıklandı. Oklu saldırıda birkaç kişi yaşamını yitirdi ve birden fazla kişi de yaralandı. Oslo Polisinden Øivin Aas, "Birkaç yaralı ve ölü olduğunu doğrulayabiliriz" diyor.

Øivin Aas, yaralılar hastaneye kaldırıldığını ifade ederken, “Bunun bir terör eylemi olup olmadığını ne doğrulayabilir ne de inkar edebiliriz. Zaman gösterecek, şu anda bildiklerimizle ilgiliyiz” diyor.

Akşam saatlerinde polis, şüpheli bir saldırganın tutuklandığını ve kişinin tek başına hareket ettiğinden şüphelendiklerini belirtiyorlar. Oslo Polisinden Øivin Aas, kişinin polis tarafından tutuklandığını ve şu anda birkaç kişi için de aktif bir arama yapılmadığını söylüyor.

Øivin Aas, “Aldığımız bilgilere göre saldırganın tek kişi olduğu anlaşılmıştır. Birkaç suç mahalli olduğu için Kongsberg'de geniş bir alanın kordon altına alındığın söyleyebilirim” diyor

Laagendalsposten gazetesine göre, ağır silahlı polis şehirdeki bir adresin etrafını kordon altına almış durumda. Gazeteye konuşan bir tanığa göre, o adreste bir kadının bıçaklanmış olabileceği ileri sürülürken aynı tanığa göre saldırganın olay yerinden koşarak geçtiğinin görüldüğünü ifade ediyor.

 

Norveç Oslo Kongsberg Ok Saldırı ölü yaralı Oslo Polisi Øivin Aas
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ