DANİMARKA VATANDAŞI BİR KİŞİ NORVEÇ’TE DEHŞET SAÇTI

37 yaşında Danimarka vatandaşı olan ve Kongsberg’de yaşayan bir kişi, Norveç’in başkenti Oslo’nun batısındaki Kongsberg yerleşim yerinin çeşitleri yerlerşnde dün akşam elindeki ok ve yayla dehşet saçtı. Okla yaptığı saldırılarda dört kadın ve bir erkek 5 kişi yaşamını yitirdı ve 2 kişi de ağır yaralandı. Saldırdan yarım saat sonra saldırgan elindeki okla birlikte polis tarafından yakalandı.

DANİMARKA VATANDAŞI BİR KİŞİ NORVEÇ’TE DEHŞET SAÇTI
DANİMARKA VATANDAŞI BİR KİŞİ NORVEÇ’TE DEHŞET SAÇTI Admin
Bu içerik 997 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

37 yaşında ve Danimarka vatandaşı olan bir kişi çarşamba gecesi Norveç'in Kongsberg kentinde birkaç yere kişileri hedef alarak okla saldırdı. Polise ulaşan ilk ihbardan yarım saat sonra fsaldırgan polis tarafından yakalandı. Saldırıda 5 kişi yaşamını yitirdi. 2 şişi de ağır yaralandı.i - toplam en az beş kişi öldü ve iki kişi daha ağır yaralandı.

Perşembe sabahı erken saatlerde, polisteki ilk sorgusunda saldırıyı  kabul etti. Saldırganın  avukatı Fredrik Neumann, Norveç Televizyonu NRK’ye; ”Polisle işbirliği yapıyor, zorluk çıkarmıyor. Olayı ayrıntılı olarak açıkladı” yönünde görüş bildirdi.

                                  Bir yerin duvarına saplanan oklardan biri

Kongsberg'de ve olayın olduğu yerde yaşayan Thomas Nilsen Dagbladet gazetesine, saldırılardan birini duyduğunu belirterek; " Çığlıklar o kadar rahatsız ediciydi ki onları fark etmek olanaksızdı. Çok geçmeden, bir kez daha çılgın kadın çığlıkları duyuldu. Hiç böyle bir şey duymadım. Bu bir ölüm çığlığıydı” diyor

Birkaç tanık daha dramatik olayı anlatıyor. Bunlardan Sarkis Younan, okçunun tutuklanmadan önce müşterileri hedef aldığı söylenen Coop mağazasına sadece 20 metre uzaklıkta bir arkadaşıyla oturuyor. Pencerenin dışında kargaşa başladığında Netflix izliyordu. Sarkis Younan Norveç gazetesi VG'ye, ”Aniden sirenleri duyduğumda ’Squid Game’ izliyordum. Televizyon dizisinde olduğunu sanıyordum” ifadelerini kullanıyor.

Dagbladet gazetesine konuşan Polis Şefi Ole Bredrup Sæverud, ”Kongsberg cinayetlerinde dört kadın ve bir erkek öldü. Hiç kimse resmi olarak tanımlanmadı. Akrabaları bilgilendirildi. Ölenler 50-70 yaşları arasında bulunuyor.

Norveç Oslo Kongsberg Saldırı Ok Yay Danimarka Norveç Polisi Ölü Yaralı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ