NORVEÇ’TEKİ DEHŞETİN ARKASINDAKİ DANİMARKALI’NIN MÜSLÜMAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Çarşamba akşamı Oslo’nun küzeybatısnda bulunan Kongsberg yerleşim yerinde okuyla dördü kadın biri erkek beş kişiyi öldüren ve iki kişinin de yaralanmasına neden olan Danimarka vatandaşı Espen Andersen Bråthen’in İslam dinini kabul ettiği ve Müslüman olduğu ortaya çıktı.

NORVEÇ’TEKİ DEHŞETİN ARKASINDAKİ DANİMARKALI’NIN MÜSLÜMAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI
NORVEÇ’TEKİ DEHŞETİN ARKASINDAKİ DANİMARKALI’NIN MÜSLÜMAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI Admin
Bu içerik 884 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

37 yaşındaki Espen Andersen Bråthen Danimarka vatandaşı ama Norveç’te büyümüş bir kişi, Daha öncede bazı suçlardan ceza almış, anne ve babasını ölümle tehdit ve çocukluk arkadaşı tarafından kurumlar uyarılmış. Espen Andersen İslam dinini kabul ederek Müslüman olmuş.

37 yaşındaki Danimarka vatandaşı Espen Andersen Bråthen'in Çarşamba günü Norveç'in Kongsberg kentinde beş kişiyi öldürüp iki kişiyi daha yaraladığı kuşkusuyla yakalandı. Saldırıyı gerçekleştirdiği koşulları kabul etti ve olayların seyrinin ayrıntılarını açıklamak için polisle işbirliği yapmaya hazır olduğu açıklandı.

Olayların seyrinin bazı bölümleri polis avukatı Ann Iren Svane Mathiassen tarafından anlatılıyor. Ann Iren Svane Mathiassen, “konutlara girerek orada cinayetler işledi, ama aynı zamanda dışarıda da insanları öldürdü. Dagbladet'e anlattığına göre, tüm kurbanlar rastgeleydi. Katilin tutuklandığında ok ve yay taşımadığını, ancak iki ek ama belirtilmeyen silaha el konulduğunu da “ dile getiriyor.

Katilin çocukluk arkadaşı polise gönderdiği bir e-postada, kişinin "tamamen korkunç bir şey" yapabileceğinden duyduğu büyük endişeyi dile getiriyor. Arkadaşı VG gazetesine saatli bomba gibi olduğunu söylüyor. İki arkadaş birbirlerini küçük yaşlardan beri tanıdıkları ancak 2017'den beri görüşmedikleri söylüyor.

Espen Andersen Bråthen’in Youtube'da yayından kaldırılan bir videoda, bir şeyler yapacağına dair tehditlerde bulunduğu belirtiliyor.

Videoda Espen Andersen Bråthen, "Ben bir elçiyim. Bir uyarıyla geldim. Gerçekten istediğin bu mu? Bir şeyler yapmak isteyen herkesin zamanı geldi. Müslüman olduğuma tanıklık et" diyor.

Norveç Oslo Kongsberg Saldırı Ok Yay Espen Andersen Bråthen Danimarka İslam Müslüman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ