İNGİLİZ SİYASETÇİ BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLDÜ

69 yaşındaki İngiliz siyasetçi ve milletvekili Sir David Amess, uğradığı bıçaklı saldırı sonucunda yaşamını yitirdi. Cinayet, Sir David Amess'in seçim bölgesindeki bir kilisede meydana geldi. 25'li yaşlarda bir kişi tutuklandı.

İNGİLİZ SİYASETÇİ BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLDÜ
İNGİLİZ SİYASETÇİ BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 665 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Essex polisi, 69 yaşındaki İngiliz politikacı ve milletvekili Sir David Amess'in bıçaklı bir saldırının ardından öldüğünü yazdı. Muhafazakar partiye mensup olan siyasetçi vücuduna bir çok bıçak darbesi aldı. Saldırı, siyasetçinin  Belfair'deki bir Metodist kilisesindeki seçim bölgesinde gerçekleşti.

Kilisenin çevresi kordon altına alınırken, bir kişi cinayet şüphesiyle tutuklandı. Polis Twitter hesabından, "Alarm alındıktan kısa bir süre sonra bir kişi yakalandı. Daha fazla saldırgan aramıyoruz " diye yazdı. Sky News'e göre, şüpheli 25'li yaşlarında olduğunu haberlerinde geçti.

Saldırı siyasetçiler arasında güçlü tepkilere yol açtı ve birkaç politikacı Twitter'da bu konuda yazılar yazdılar.

Twitter'den parti meslektaşı Tracey Crouch, "Sir David'in parlamentodaki en nazik, en şefkatli ve en sevilen meslektaşlardan biri olduğunu uzun uzadıya yazabilirim. Ama ben yapamam. Kendimi kötü hissediyorum. Herhangi bir kelime bulamıyorum ", diye yazıyor.

İngiltere David Amess Bıçaklı saldırı Essex polisi Siyasetçi Milletvekili Muhafazaka Parti Seçim Belfair Metodist kilisesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ