İSVEÇLİ ÜÇ IŞİD’Lİ KADIN ÇOCUKLARIYLA GERİ DÖNÜYOR

Expressen gazetesine göre, bugün Suriye'deki al-Roj kampından kalan İsveçli IŞİD mensubu kadınlarından üç tanesi ve sekiz çocuğun çıkarıldığını açıkladı. Gün boyunca İsveç'e dönüş yolculuğuna başlamaları beklendiği belirtildi.

İSVEÇLİ ÜÇ IŞİD’Lİ KADIN ÇOCUKLARIYLA GERİ DÖNÜYOR
İSVEÇLİ ÜÇ IŞİD’Lİ KADIN ÇOCUKLARIYLA GERİ DÖNÜYOR Admin
Bu içerik 1021 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Expressen'e göre, bugün yerel saatle dokuzda üç kadın ve sekiz çocuğu Suriye'deki al-Roj kampının yeni bölümünden ayrıldı. Oradan kuzey Irak'a götürülecekler ve ardından İsveç'e havayoluyla gelecekler. İsveç Televizyonu SVT, Perşembe öğleden sonra İsveç'e ineceklerini haberlerinde belirtiyor.

Grup, kimliklerinin doğrulanması için daha önce DNA örnekleri bırakmak zorunda kalan kadınları içeriyor. İsveç basınının ulaştığı bilgilere göre, kampta kalan yedi İsveçli kadın ve çocukları bulunuyor.

Kamptaki durum çok zor olarak tanımlanıyor. Çarşamba gününden önceki gece, yedi çadırın kül olduğu bir yangın çıktı. Hâlâ kampta olan bir kadın Expressen'e, çocukların korktuklarını ve insanların çadırlardan kaçtığını söylüyor.

Kampta kalan bir kadın, ”Daha fazla insanın gitmesine izin verildiğine sevindim. Özellikle çocuklar. Böyle bir yerde kalmaları gerekmiyor. Ama dün çıkan yangından sonra, hâlâ burada birkaç çocuğun olması beni üzüyor. burada olduğun her gün ölüme yaklaşıyorsun” diyor.

Suriye IŞİD al-Roj kampı İsveç İsveçli Kadın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ