LİVERPOOL’DA BİR FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ

Bu sabah Livepool’da bir taksi şoförünün dikkati sayesinde bir facianın eşiğinden dönüldü. Taksiye müşteri olarak binen bir kişinin hareketlerinden kuşkulanan taksi şoförü dikkatlice raka aynasından izleyice dışarı taşan kabloları görüyor. Bir hastanenin önünde arabasından inerek kapaları kilitleyen taksi şoförü, daha uzaklaşmadan arabadaki kişi kendini patlatarak araba yanmaya başlıyor. Kahraman taksi şoförü bir faciayı önlemiş oluyor.

LİVERPOOL’DA BİR FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
LİVERPOOL’DA BİR FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ Admin
Bu içerik 821 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

46 yaşındaki taksi şoförü David Perry, dün Liverpool'daki bir kadın hastanesinin önünde meydana gelen patlamanın ardından kahraman ilan edildi. Perry, kuşkulu kişiyi taksiye kilitliyerek, çok sayıda insanın ölmesini önlemiş oldu.

Belediye Başkanı BBC'ye verdiği demeçte, "Taksi şoförü kahramanca çabalarıyla kesinlikle korkunç bir felaketin yönünü değiştirmeyi başardı" ifadelerini kullandı. Birkaç İngiliz medyası taksi şoförünün bombacıyı arabaya kilitlemeyi başardığını ve kendini dışarı attığını bildirdi. 45 yaşındaki David Perry olduğu belirlenen taksi şoförü kazayı hafif sıyrıklarla atlattı.

Belediye Başkanı Joanne Anderson, BBC'ye yaptığı açıklamada, taksi şoförünün kahramanca çabalarıyla hastanede kesinlikle korkunç bir felaket olabilecek şeyi yönlendirmeyi başardığını söyledi. Belediye Başkanı, “Taksicinin dışarı çıktığını ve kapıları kilitlediğini biliyorduk”

Patlama, İngiliz onurunun savaşta askerlerini kaybettiği Kefaret Günü'nde meydana geldi. Kadın Hastanesi'ne iki kilometreden daha az mesafede, 1.200 kişinin anma töreni için toplandığı Liverpool Katedrali var. Daily Mail'e göre, katedral saldırının gerçek hedefi olabilir.

Olayın ardından İngiliz Polisinin Liverpool çevresindeki evlere yapılan bir dizi baskının ardından Pazar gecesi üç kişi tutuklandı.Gözaltına alınan kişiler 21, 26, 29 yaşları arasında değişen ve polise daha fazla yetki veren İngiliz terör yasasına göre tutuklandılar. Kişilerin tam olarak ne olduğundan şüphelenildiği henüz doğrulanmadı. Polis olayı terör suçu olarak araştırıyor ancak BBC'ye patlamanın nedenleri hakkında "açık fikirli" olmaya devam ettiklerini söyledi. İngiliz istihbarat servisi MI6 da işin içinde bulunuyor.

İngiltere'nin Kuzeybatı Terörle Mücadele Polis Teşkilatı Yardımcı Amiri Russ Jackson, "Bu olayın arkasındaki sebep henüz bilinmiyor ancak durumun tüm şartlarına baktığımızda bu vakayı terörizm olarak ilan ettik, terörle mücadele teşkilatı soruşturmalara devam ediyor" diye belirtti.

İngiltere Liverpool Taksi Taksi Şoförü facia araba patlama Kefaret Günü M16 İstihbarat Birimi Terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ