TURİST OTOBÜSÜ YANDI: 45 ÖLÜ

Türkiye’den Kuzey Makedonya’ya dönen bir turist otobüsü Bulgaristan sınırları içerisinde gece yarısından sonra 02.00 dolaylarında yanmaya başladı. Yanan otobüste, aralarında çocukların da bulunduğu en az 45 kişi öldü ve 7 kişi yaralandı.

TURİST OTOBÜSÜ YANDI: 45 ÖLÜ
TURİST OTOBÜSÜ YANDI: 45 ÖLÜ Admin
Bu içerik 637 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Türkiye’den Kuzey Makedonya’ya dönen turist otobüsü Bulgaristan'ın batısındaki Struma otoyolunda, içinde 52 yolcusuyla salı gecesi saat 02:00 dolaylarında yanmaya başladı. Yanan otobüsten ancak 7 kişi canını kurtarabildi. Faciada aralarında çocukların da bulunduğu 45 kişi öldü.

İçişleri Bakanlığı itfaiye teşkilatı başkanı Nikolai Nikolov, BTV televizyon istasyonuna yaptığı açıklamada, bir otobüsün alev alıp çarpması ya da kaza yapması sonucu ardından alev alması ve yanmaya başlaması neticesinde en az 45 kişinin öldüğünü söyledi.

Çeşitli basın ajanslarına düşen haberlere göre, daha sonra ölü sayısı 46 olarak değiştirildi. Kurbanların 12'sinin çocuk olduğu söyleniyor. Otobüs, komşu kuzey Makedonya'da kayıtlıydı ve kaza meydana geldiğinde Türkiye'den kuzey Makedonya'ya gidiyordu.

Ülkenin Bulgaristan büyükelçiliğine göre, kurbanların çoğu kuzey Makedonya'dan geliyor. Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da en az yedi yaralı hastaneye kaldırıldı. Hastane personeline göre, bu kişiler kendilerini yanan otobüsten kendilerini dışarı attılar. Durumları stabil olarak tanımlanıyor.

Bulgaristan Turist otobüsü yandı Türkiye Kuzey Makedonya Struma Makedonya Büyükelçiliği Sofya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ