HOLLANDA’DA 61 UÇAK YOLCUSUNDA KORONA TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Hollanda’nın günlük yayımlanan Algemeen Dagblad gazetesi, Güney Afrika'dan gelen uçaklardaki 600 yolcudan 61'inin covid-19 testinin pozitif çıktığını yazdı. Yeni omikron varyantına sahip olup olmadıkları hâlâ bilinmiyor. Yolcular bir otele yerleştirilerek karantina altına alındı.

HOLLANDA’DA 61 UÇAK YOLCUSUNDA KORONA TESTİ POZİTİF ÇIKTI
HOLLANDA’DA 61 UÇAK YOLCUSUNDA KORONA TESTİ POZİTİF ÇIKTI Admin
Bu içerik 864 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Güney Afrika’dan Hollanda’ya uçakla gelen 600 yolcuya covid-19 testi uygulandıç Bu yolculardan 61’inde pozitif sonuç elde edildi. Bunun üzerine yolcular bir otele yerleştirilerek karantina altına alındı. Bu duruma kimi yolcular karşı çıkarak, özgürlüklerinden yoksun bırakma olarak yorumladılar.

Hollanda sağlık yetkilileri, pozitif sonuç çıkan bu yolcularda ”omikron” virüsünün bulunup bulunmadığının henüz tespit edilmediğini açıkladılar. Güney Afrika’dan iki uçak Cuma öğleden önce Schiphol Havaalanına iniş yapmışlardı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Güney Afrika'da keşfedilen yeni virüs varyantı omikron'u oldukça bulaşıcı ve "endişe verici" olarak nitelendirdi. Amsterdam'a inen uçaklardaki kişilere omicron varyantının bulaşıp bulaşmadığı netlik kazanmadı. Ancak Hollanda makamları şu anda durumun böyle olup olmadığını analiz etiklerini duyurdular.

AFP'ye göre, virüs varyantı omikron ile enfekte olmuş bir kişinin Almanya'da bulunduğundan şüpheleniliyor. Hessen'deki yerel bakan Kai Klose'ye göre, varyantın Almanya'ya ulaşması çok muhtemel. Hessen Sosyal İşler Bakanı Kai Klase, Twitter'da "Dün gece, Güney Afrika'dan dönen bir yolcuda birkaç mikron-tipik mutasyon bulundu" diye yazıyor. Kişi kendi isteğine göre evinde karantina altına alınmış durumdadır.

Hollanda Schıphol Havaalanı Güney Afrika yolcu korona tedt pozitif Almanya Hessen Omikron karantina
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ