NORVEÇ KORONA KURALLARINI SERTLEŞTİRİYOR

Norveç, tam aşılı Noel yemeği sonrasında misafirler arasında görülen salgından sonra kısıtlamaları sıkılaştırıyor. Norveç enfeksiyon kontrol müdürü Frode Forland İsveç Televizyonu SVT'ye, ”Bu çok endişe verici bir durum” diyor. Aynı zamanda, Güney Afrika'da enfeksiyon patlıyor, burada bir ilk çalışma, omikron ile yeniden enfeksiyon riskinin önemli ölçüde arttığını gösteriyor.

NORVEÇ KORONA KURALLARINI SERTLEŞTİRİYOR
NORVEÇ KORONA KURALLARINI SERTLEŞTİRİYOR Admin
Bu içerik 813 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Geçen hafta cuma günü Oslo'da bir Noel yemeği düzenlendi. Noel yemeğine katılan misafirlerin hepsinin tam aşılı olduğu belirtildi. Yemek sonrasında yapılan açıklamalara göre 50 kişi koronavirüsüne yakalandı. Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ), omikron adını verdiği güne denk geldi. Yemeğe katılanalr arasında en az kişinin yakın zamanda, varyantın ilk keşfedildiği Güney Afrika'ya gidip geldiği açıklandı.

100'den fazla misafirin tamamı aşılıydı. Şu anda yaklaşık 60 kişinin covid-19 ile enfekte olduğu duyruldu. Çarşamba günü, erken testler omikron varyantı için "yüksek olasılık" gösterdi. Perşembe günü, vakaların ilki laboratuvarda doğrulandı ve daha fazla yanıt bekleniyor.

Norveç makamları doğrudan daha katı kurallarla hareket etti. İsveç Halk Sağlığı Kurumu, önümüzdeki hafta gibi erken bir tarihte yeni kısıtlamalar olabileceğini duyurdu.

Norveç' Halk Sağlık Enstitüsü enfeksiyon doktoru Frode Forland, Perşembe gecesi SVT'den Aktuellt'e röportaj verdi ve Noel yemeğinde patlak vermesinin ardından "çok rahatsız edici bir durum" olarak nitelediği virüs hakkında konuştu. Forland, ”Omikron ile enfekte olmaları çok muhtemeldir. Bu, Norveç'te bunun oldukça bulaşıcı bir varyant olduğuna dair ilk kanıt gibi görünüyor. Oslo'da daha katı önlemlerin alınmasının nedeni bu” dedi.

Norveç koroma omikron Norveç Halk Sağlık Enstitüsü Enfeksiyon Frode Forland DSÖ Güney Afrika Noel Yemeği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ