DANİMARKA’DA OMİKRON VARYANTINDA HIZLI ARTIŞ VAR

Danimarka'da omikron varyantını yayılması hızla artıyor. Pazar günü 183 vaka bildirildi. Son iki günde iki günde 165 vaka artışı tespit edildi. Danimarka Serum Enstitüsü'nün idari direktörü Henrik Ullum bir basın açıklamasında, şimdi seyahat ya da gezginlerle bağlantılandıramadığımız enfekte insanlarla devam eden enfeksiyon zincirlerini görüyoruz, diyor.

DANİMARKA’DA OMİKRON VARYANTINDA HIZLI ARTIŞ VAR
DANİMARKA’DA OMİKRON VARYANTINDA HIZLI ARTIŞ VAR Admin
Bu içerik 768 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İlkin Güney Afrika’da görülen koronavirüsünün değişik bir varyantı olan omikron virüsü Avrupa’da artışını sürdürüyor. Omikron varyantı giderek daha fazla ülkede yayılıyor. Uzmanlar daha bulaşıcı olacağından endişe ediyor ve diğer yerlerin yanı sıra Güney Afrika'da yeni vakalarda hızlı bir artışla olduğu gözlemleniyor.

Danimarka sağlık yetkililerine göre, varyantın Danimarka’ya ulaşması erken oldu. Geçen Pazar, Güney Afrika'ya giden iki Danimarkalıda bu tür iki vaka doğrulandı. İnsanlar izole edildi, ancak omikron hâlâ ülkede bir yer edindi. Ulusal Serum Enstitüsü'ne (SIS) göre bir hafta sonra toplam 183 kişiye virüs bulaştı. Bir basın açıklamasında enstitü idari direktörü Henrik Ullum, ”mikro vakaların sayısında endişe verici bir artış olduğunu” söylüyor.

Cuma günü, 12'si yurtdışı gezileriyle bağlantılı olan sadece 18 vaka tespit edildi. Ancak daha sonra henüz teyit edilmemiş 42 şüpheli de omikron vakası görüldü.

İsveç Akşam Postası gazetesine göre, Danimarka, İsveç'ten önemli ölçüde daha fazla test yapıyor. Ülkede son 24 saatte 265.000 test, 121.000 PCR testi ve 144.000 antijen testi yapıldı. Karşılaştırma için, İsveç Halk Sağlığı Kurumu'na göre, İsveç'te 47. hafta boyunca 232.000 PCR testi yapıldı.

Danimarka korona Artış Danimarka Serum Enstitüsü Henrik Ullum Güney Afrika Avrupa Omikron İsveç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ