FİNLANDİYA BAŞBAKANI SANNA MARİN COVİD-19’LU BAKANLA BİR GECE KULÜBÜNDE EĞLENDİ

Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto'nun covid-19 testi pozitif çıktı. Ancak bir gün önce onunla buluşan Başbakan Sanna Marin, bu durumda Helsinki'de bir kulüpte eğlenmeyi seçti. Başbakan, Helsingin Sanomat adlı gazeteye, ”Bu durumda daha iyi karar vermeliydim” diyor.

FİNLANDİYA BAŞBAKANI SANNA MARİN COVİD-19’LU BAKANLA BİR GECE KULÜBÜNDE EĞLENDİ
FİNLANDİYA BAŞBAKANI SANNA MARİN COVİD-19’LU BAKANLA BİR GECE KULÜBÜNDE EĞLENDİ Admin
Bu içerik 968 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Finlandiya medyası, Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto'nun geçen Cumartesi günü covid-19 testinin pozitif çıktığını yazdı. Bir gün önce hem kendisi hem de Başbakan Sanna Marin ve diğer bazı bakanlar bir hükümet toplantısına katılmışlardı.

Finlandiya hükümetinin toplantılarında ağız koruma tavsiyesi var. Ancak TT'ye göre Hufvudstadsbladet, "Bazen insanlar toplantılarda elbette kahve içer ve sonra ağız koruyucu takmak olanaklı olmaz" diye yazıyor.

Başbakan Sanna Marin, saat 19.20'de Haavisto'nun enfeksiyon testinin pozitif çıktığı konusunda telefonla bilgilendirildi. Kendini ya da benzerlerini tecrit etmesi gerektiğini algılamadı. Marin, bu hafta sonu Helsingin Sanomat'a ”herhangi bir özel önlem almadığı” söylendi.

Seiska gazetesi, Başbakan, yanında eşi ve birkaç Youtube ünlüsü ile Helsinki'de bir restoranı ziyaret etti ve sonra da bir gece kulübüne gitti, diye yazıyor

Gazeteye göre, Marin sabahın dördüne kadar eğlenmş olabilir ve en az birkaç kez dans etmiş olmalıdır, diye yazıyor.

Akşam saat 22.00 dolaylarında tüm bakanlara başkalarıyla temastan kaçınmaları için bir çağrı yapılıyor ama, bu kısa mesaj Marin'e yalnızca Pazar günü ulaşıyor. Başbakan, twitter hesabından ”yanımda meclis telefonu vardı, başbakanlık telefonu yoktu” diye yazıyor.

Finlandiya Korona Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto Covid-19 Başbakan Sanna Marin Gece kulübü eğlenmek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ