DANİMARKA KAPANIYOR

Danimarka yüksek oranda artan virüs vakaları nedeniyle sert kararlar almaya başladı. Buna göre, okullar ve gece kulüpleri kapanıyor.Başbakan Mette Frederiksen düzenlediği bir basın toplantısıyla duyuruldu. Kısıtlamalar, Noel yemekleri ve konserler gibi diğer sosyal etkinlikleri de etkilemesi bekleniyor.

DANİMARKA KAPANIYOR
DANİMARKA KAPANIYOR Admin
Bu içerik 928 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Danimarka, ülke genelinde hızla artan enfeksiyon vakaları nedeniyle ve bu  yayılmayı azaltmak amacıyla yeni kısıtlamalar planlıyor. Salı akşamı Başbakan Mette Frederiksen Instagram'da yaptığı bir paylaşımda enfeksiyonun yüksek olduğunu, ülkede çok sayıda hastaneye kaldırılanın olduğunu ve yeni mutasyon omikron'un hızla yayıldığını yazdı.

Bugün (Çarşamba) basın toplantısı düzenleyen Başbakan Frederiksen, yeni ve daha katı kısıtlamaları getirdi. Okullar 15 Aralık'tan itibaren enfeksiyon nedeniyle kapalı olacak. Bunun yerine, Noel'e kadar uzaktan eğitim verilecek. Okulların 5 Ocak sabahı yeniden açılması bekleniyor.

Mette Fredriksen ayrıca gece kulüplerinin gece yarısından sonra kapanması gerektiğini ve 50'den fazla misafirin olduğu konserlerin yasaklandığını duyurdu. Bu kısıtlama cuma gününden itibaren geçerlidir. Yeni kısıtlamalar, Noel yemekleri gibi diğer sosyal etkinlikleri de etkiliyor. Geleneksel Noel yemekleri, İsveçli işverenlerin çalışanları için düzenlediği Noel sofralarına benzetilebilir.

Danimarka şu anda tüm salgın sırasında ülkenin en kötü yayılımını yaşıyor. Salı günü, Devlet Serum Enstitüsü'ne göre 6.300'den fazla yeni vaka bildirildi. Ülkede enfeksiyonun yayılması da İsveç'tekinden önemli ölçüde daha fazla olduğu görülüyor.

Danimarka Enfeksiyon Devlet Serum Enstitüsü Başbakan Mette Frederiksen kıstlamalar Okullar Gece kulüpleri Noel yemekleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ