SUUDİ ARABİSTAN’DA 40 DEVE GÜZELLİK YARIŞMASINDAN DİSKALİFİYE EDİLDİ

Suudi Arabistan'da düzenlenen deve güzellik yarışmasında 40 deve diskalifiye edildi. Neden olarak hayvanlara çeşitli güzellik müdahaleleri yapılmış olması gösterildi.

SUUDİ ARABİSTAN’DA 40 DEVE GÜZELLİK YARIŞMASINDAN DİSKALİFİYE EDİLDİ
SUUDİ ARABİSTAN’DA 40 DEVE GÜZELLİK YARIŞMASINDAN DİSKALİFİYE EDİLDİ Admin
Bu içerik 695 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Suudi Arabistan krallığı düzenlediği ‘deve Güzellik Yarışması’ndan 40 deveyi eledi. Neden olarak da hayvanlara çeşitli güzellik müdahaleleri yapılmış olası gösterildi. Örneğin botoks yardımıyla "doping" yapıldığından şüpheleniliyor.

Expressen gazetesi Arap TV Kanalı Al Jazeera’ya dayandırdığı haberinde, Suudi Arabistan'da deve yetiştiriciliğini multi-milyon dolarlık bir endüstri olarak tanımlıyor. Bunun kanıtı olarak, başkent Riyad'da “Kral Abdülaziz Deve Festivali” sırasında düzenlenen yıllık güzellik yarışmasını gösteriyor. Al Jazeera, en muhteşem deve sahiplerinin toplam 66 milyon dolarlık para ödülü için yarıştığı bir yarışma diye haberleştiriyor.

Diğer şeylerin yanı sıra, değerli olan hayvanların kafa şekli, duruşu ve hörgüçleri değerlendiriliyor. Şenliklere rağmen, bu yılki yarışma bir skandalla sarsıldı ve 40 deve diskalifiye edildi. Suudi yetkililere göre hayvanlar, düzenli dolgu ve botoks enjeksiyonlarından dudak ve burunların uzatıldığı daha gelişmiş prosedürlere kadar çeşitli güzellik prosedürlerine tabi tutulduğu gösterilerek dışlandığını belirtiyorlar.

Suudi haber ajansı SPA, Al-Jazeera'ya göre, hilenin müdahaleleri bulmak için "özel ve gelişmiş" teknolojinin kullanıldığı büyük bir baskın sırasında keşfedildiğini belirtiyor. Şüpheli hayvan sahiplerine veya hayvanlara ne olacağı belli değil, ancak SPA, festival organizatörlerinin "katı cezalar" vereceğini belirtiyor.

Her yıl düzenlenen deve festivalinin amacı, hayvanın krallıktaki rolünü güçlendirmek ve ülkenin Bedevi geleneklerini onurlandırmak ve güzellik yarışmalarının yanı sıra hayvanlar başka yarışmalarda da yarışıyorlar.

Suudi Arabistan Deve Güzellik Yarışması Diskalifiye botoks Al Jazeera TV kanalı Suudi Krallığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ