DANİMARKA’DA ESKİ GÖÇ VE UYUM BAKANINA HAPİS CEZASI VERİLDİ

Danimarka Radyosunun haberine göre, Danimarka'nın eski Göç ve Uyum Bakanı Inger Støjberg'in 60 gün hapis cezasına çarptırıldığını bildirdi. 26 yargıçtan 25'i karara katıldı. Göç Bakanı olarak görev yaptığı süre boyunca sığınmacı çiftleri ayırma talimatı verdiği söyleniyor.

DANİMARKA’DA ESKİ GÖÇ VE UYUM BAKANINA HAPİS CEZASI VERİLDİ
DANİMARKA’DA ESKİ GÖÇ VE UYUM BAKANINA HAPİS CEZASI VERİLDİ Admin
Bu içerik 698 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Inger Støjberg 10 Şubat 2016'da yaptığı bir basın açıklamasında İsveç Göçmenlik Dairesi’nin Danimarka iltica sistemindeki reşit olmayanların yetişkin bir eş ya da partnerle yaşamamalarının derhal sağlamasını istediğini yazdı. Bu, taraflardan birinin reşit olmaması halinde uygulanmasını istiyordu.

İsveç günlük gazetesi Dagens Nyheter (DN) toplamda, çoğu yaklaşık aynı yaşta olması gereken 23 çift var, diye yazıyor. Aynı zamanda, istisnaların olabileceği ve bireysel yargılamaların yapılabileceği gerçeği dikkate alınmamıştır, deniliyor. Danimarka Radyosu, ülkenin en yüksek mahkemesi olan Yüce Divan’a göre, kendisini yasadışı bir sistem sürdürmeye adadığını yazıyor.

Inger Støjberg daha önce liberal-muhafazakar parti Ventsre'ye üyeydi, ancak Şubat ayında Folketing, Yüksek Mahkeme'nin aleyhindeki davaya evet oyu verdiğinde partiden ayrıldı. O zamandan beri, politik bağımsız olarak mecliste bulunuyordu.

Danimarka Göç ve Uyum Bakanı Inger Støjberg Mülteci reşit olmayan aileler Yüce Divan hapis Ventsre bağımsız Danimarka Meclisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ