AKP MİLLETVEKİLİ MEHMET METİNER’DEN SON İNCİLER!..

“Biatsa biat, itaatsa itaat, ölümüne arkasında duruyoruz. Evet biz biatcıyız. Biz sadakatle ideallerimizin önderi olan kişinin izinden gitme noktasında evet biat özleriyiz”

AKP MİLLETVEKİLİ MEHMET METİNER’DEN SON İNCİLER!..
AKP MİLLETVEKİLİ MEHMET METİNER’DEN SON İNCİLER!..
Bu içerik 2159 kez okundu.

"Henüz ne olduğunu bile bilmiyoruz. Bakanlarımız neden durup dururken istifa etsin, hatta Başbakanımız, hükümetimiz neden istifa etsin, onu anlamıyorum. Bu siyasi bir operasyondur.


***

”Ergenekon davalarında "fasa fiso' diyenler, daha ilk günden hükümeti istifaya çağırdılar, bakanlarımızı suçluymuş gibi göstermeye çalıştılar. Bu çifte standart örneğidir"


***

"Bir bakanın oğlunun suç işlemesi, o bakanın da suç işlediği anlamına gelmez.”


***

”Cemaat-Hükümet kavgası diye bir şey yok. Bunu birileri istiyor olabilir. Biz aynı idealleri paylaşan kardeşler topluluğuyuz. Bizim birbirimize asla husumetimiz olamaz.”


***

”Bırak da kimi, ne kadar, nasıl seveceğimize biz karar verelim. Biatın anlamını bilmiyorsan, öğrenirsin. 'Sadakatle bağlılık' demektir. Biz liderimize sadakatle bağlıyız. Söylediğimiz budur, zoruna gidiyorsa gitsin. Biat, itaat dediğiniz şey bizim nezdimizde kötü olan bir şey değildir. Biz ihanetçilerden değiliz. Liderimize sadakatle bağlıyız, ölümüne de arkasındayız"


***

”Genel başkanımız, büyük liderimiz başbakanımız bir irade beyanında bulunmuştur. Kusursuz itaatse biz büyük liderimize kusursuz itaat ediyoruz. Söz verdik bu can bu bende kaldığı sürece söz verdik, ideallerimiz için ölümüne mücadele edeceğiz."


***

"Çok derin bir tezgahla karşı karşıyayız. Yolsuzluk kılıfı altında yargı, emniyet cuntasının devlet içinde devlet gibi kendini konumlandıran küresel güçlerle de bağlantılı o karanlık çetenin bir hükümet darbesiyle karşı karşıyayız. Ortada yolsuzluk falan yok. Yolsuzluk tamamen bir kılıf.”


***

”Evet ortada bir yolsuzluk var; hukuk, yargı yolsuzluğudur. O yolsuzluğun hesabını soracağız. Adliye önünde militan gibi bildiri dağıtan o savcı zihniyetinden hesap soracağız. HSYK'dan hesap soracağız."


***

"Anadolu, yiğit insanlarımızın, derin milletimizin yurdu. Anadolu şuan ayaklanmış bir durumda. Sayın Başbakanımıza, liderimize kurulan kumpasın farkında. Küresel güç odaklarının içerideki yerli piyonlarıyla bunlar devlet içinde odaklanmış, kimi devlet yapılanmalarının kendi liderlerine, kendilerinden biri olarak görüp kendi oylarıyla seçtikleri liderlerden nasıl bir kumpas kurduklarını gördü."


***

"Tamamen asparagas algı operasyonuyla başlatılan 17 Aralık'ta başlatılan algı operasyonun bir parçası niteliğinde üstelik Suriye'ye giden TIR İHH'nın değil devlet marifeti ile Türkmen kardeşlerimize gönderdiğimiz yardım malzemeleri ile dolu bir TIR'dır.”


***

”17 Aralık'tan itibaren başlatılan yolsuzluk kılıfıyla başlatılan sayın Başbakanı yıpratma, AK Parti'nin başından alıkoyma ve son kertedede AK Parti'siz bir Türkiye yaratmak isteyen birileri; İHH ve bu TIR üzerinden yaratmak istedikleri bir algı operasyonu var ve bu tamamen asparagas haber."


***

”Geçmişte ordunun içinde böyle kirli çeteler vardı. Şimdi görüyoruz ki emniyetin içinde böyle kirli çeteler oluşmaya başlamış. Şimdi görüyoruz ki yargının içinde, hem de bizdenmiş gibi görünerek çeteleşmeler olmuş ve namert yöntemlerle üstümüze geliyorlar. Yolsuzluk kılıfıyla üstümüze geliyorlar. Yolsuzluk kılıfıyla dikkatinizi çekiyorum"


***

"Biz yargıya müdahale etmiyoruz. Yargıya kim müdahale ediyor, biliyor musunuz? HSYK diye bir kurum var. Ah ah, keşke Adalet Bakanlığımıza ait o yetkiyi bu HSYK'ya devretmeseydik. Ah ah ne bilelim arkamızdan hançerleneceğimizi? Ne bilelim etrafımızda Brütüslerin dolaştığını."


***

"Niye AK Partiye bu husumet, niye Başbakana bu husumet biliyor musunuz? Çünkü yeni bir Türkiye kuruluyor.”


***

"Birileri diyor ki, AK Parti hükümeti yolsuzlukları örtbas etmeye çalışıyor. Hangi yolsuzluk Allah aşkına? Nereen biliyorsun yolsuzluk. Mahkeme mi kurdun? Sen nasıl bir savcısın? Sen nasıl bir emniyet müdürüsün ki mahkemesi görülmemiş, deliller henüz ortada yokken medyaya servis yapıyorsun, haysiyet cellatlığı yapıyorsun?”


***

”Yargı bağımsız, diyorlar. Yargı tarafsız ve bağımsızmış, hadi oradan ya. Sen yargıç mısın, savcı mısın, militan mısın? Burası yargıçlar cumhuriyeti değil. Herkes demokratik sistem içinde yerini de bilecektir, haddini de bilecektir.”


***

"Türkiye'nin geçmişinde tek adam yönetimi vardır; Ebedî Şef , Millî Şef faşizmi vardır."


İsveç Postası

 

AKP Metin Metiner İnci Yolsuzluk rüşvet HSYK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ