İTALYA 50 YAŞ VE ÜSTÜNE ZORUNLU AŞILMA GETİRİYOR

Koronavirüsü ve varyantlarından fazlasıyla etkilenen İtalya’da hükümet 50 yaş ve üstüne zorunlu aşılama işlemi başlattığını duyurdu. Amaç, aşı olmayı reddedenlere baskı yapmak olarak görülüyor.

İTALYA 50 YAŞ VE ÜSTÜNE ZORUNLU AŞILMA GETİRİYOR
İTALYA 50 YAŞ VE ÜSTÜNE ZORUNLU AŞILMA GETİRİYOR Admin
Bu içerik 469 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İtalyan Corriere della Sera gazetesinin haberine göre, İtalya'nın 50 yaşın üzerindeki tüm insanlar için zorunlu aşı uygulamasını başlattığını bildirdi. Karar Çarşamba günü alındı ​​ve hükümete göre amaç, okullar ve şirketler açık kalmaya devam ederken hastanelerin çalışmaya devam etmesini sağlamak. Başbakan Mario Draghi  “Enfeksiyonu durdurmak ve henüz aşılanmamış İtalyanlara baskı yapmak istiyoruz” açıklamasını yapıyor.

Başbakan Mario Draghi, “Hastaneler üzerindeki baskıyı azaltmak ve hayat kurtarmak için özellikle hastaneye yatış riski en yüksek olan yaş gruplarına müdahale ediyoruz. Aşı şartını ihlal eden herkes 100 Euro, yani yaklaşık 1.000 SEK para cezasına çarptırılır. Aşı sertifikası olmadan işe başlamak 600 ila 1.500 Euro arasında para cezasına çarptırılabilir. 1 Şubat'a kadar, gereklilik kapsamındaki kişilerin aşılanmış olması gerekir” diyor.

FRANSA’DA SERT ÖNLEMLER GÜNDEMDE

İsveç Haber Ajansı TT’nin haberine göre, Fransız parlamentosunun alt meclisi, örneğin uzun mesafeli trenler, sinemalar, restoranlar ve kültürel etkinlikler için tam aşı taleplerine evet dedi. Negatif bir test ya da tamamlanmış bir hastalık artık yeterli olmamalıdır. Öneri 93'e karşı 214 oyla kabul edildi.

Şimdi, hükümetin aşı pasaportu gerekliliklerinin 15 Ocak'ta yürürlüğe girmesi hedefine ulaşmasını zorlaştırabilecek bazı düzenlemelerin beklendiği üst meclis olan Senato'ya gidiyor.

Milletvekilleri Meclisi'ndeki karar, birkaç gün süren hararetli tartışmaların ardından Perşembe sabahı alındı ​​ve Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un aşısızlarla "sıkıştırmak" istediğini açıklamasıyla daha da etkilendi. Tartışma Çarşamba günü erken saatlerde o kadar sert bir biçimde sürdü ki, bu durumda meclis tartışmalara ara vermek zorunda kaldı. 

İtalya korona Enfeksiyon zorunlu aşı Fransa aşı serfifikası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ