DANİMARKA HÜKÜMETİ 4.DOZA HAZIRLANIYOR

Koronavirüsle mücadelede destekleyici üçüncü doz aşının yaygın uygulandığı bir dönemden geçilirken, Danimarka hükümeti yüksek risk grubuna dördüncü doz aşıyı sunma kararını duyurdu. Böylece Danimarka 4.dozu uygulayan ilk ülke olacak.

DANİMARKA HÜKÜMETİ 4.DOZA HAZIRLANIYOR
DANİMARKA HÜKÜMETİ 4.DOZA HAZIRLANIYOR Admin
Bu içerik 480 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Pandemi kısıtlamalarını gevşetmeye hazırlanan Danimarka'da Sağlık Bakanı Magnus Heunicke'den, "Artık yeni bir bölüm açıyoruz, yani dördüncü doz aşıyı en savunmasız vatandaşlara sunma kararı aldık" açıklaması geldi. Heunicke, "Enfeksiyon toplumda ne kadar yaygınsa, enfeksiyonun en savunmasızlarımıza ulaşma riski o kadar büyük olur" dedi.

Danimarka ise bu hafta dördüncü dozu önceden varolan sağlık sorunları bulunan ve sonbaharda üçüncü doz aşıyı olanlardan başlayarak en riskli gruptaki vatandaşlarına sunmaya başlıyor. Hükümetin yaşlılara, yaşlı bakım evlerinde kalanlara da dördüncü dozu yapmayı değerlendirdiği, ama henüz bir karar vermediği belirtildi.

Omicron vakalarının arttığı, ancak hastaneye kaldırılma ve ölüm oranlarının düşük seyrettiği Danimarka, aynı zamanda geçen ay yürürlüğe konulan sinema, konser salonları, spor stadyumlarına ve diğer kamusal alanlara giriş kısıtlamalarını da kaldırmaya hazırlanıyor.

Danimarka Sağlık Kurumu Başkanı Soren Brostrom, "Başta düşündüğümüzden ve korktuğumuzdan daha iyi durumdayız. Artık baskın varyant haline gelen Omicron'la hastalığın daha hafif geçirildiğini görece daha kesin olarak söyleyebiliriz" dedi.

Kaynak: Sputnik

Danimarka Koronavirüsü 4.doz aşı Danimarka Sağlık Bakanlığı Magnus Heunicke Danimarka Sağlık Kurumu Soren Brostrom
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ