OMİKRON’UN ALT VARYANTI TESPİT EDİLDİ

İngiltere Sağlık Güvenliği Kurumu, koronavirüsün Omikron varyantının alt varyantını tespit ettiklerini duyurdu. BA.2 olarak adlandırılan yeni alt varyantın araştırılmaya devam ettiğini açıklayan yetkililer, bu alt varyantın ülkedeki mevcut vaka oranlarında çok düşük olduğunu belirtti.

OMİKRON’UN ALT VARYANTI TESPİT EDİLDİ
OMİKRON’UN ALT VARYANTI TESPİT EDİLDİ Admin
Bu içerik 656 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İngiltere Sağlık Güvenliği Kurumu, Koronavirüs’ün Omikron varyantının alt varyantını tespit ettiklerini duyurdu. BA.2 olarak adlandırılan yeni alt varyantın araştırılmaya devam ettiğini açıklayan yetkililer, yeni tespit edilen alt varyantın ülkedeki mevcut vaka oranlarının çok düşük olduğunu belirtti.

İngiltere Sağlık Güvenliği Kurumu’nun açıklamasına göre halen üzerinde incelemeler yapılan Omikron alt varyantı BA.2’nin 53 dizilimi teşhis edildi.

Danimarka’da yapılan ön araştırmalar ise Omicron taşıyan kişiler ile BA.2’yi taşıyan kişiler arasında hastaneye yatma oranları arasında hiçbir fark gözlenmediğini gösterdi. Danimarkalı sağlık yetkililerine göre mevcut aşıların BA.2’ye karşı etkili olması bekleniyor.

İngiltere Koronavirüsü varyant Omikron BA.2 Danimarka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ