KKTC’DE ERSİN TATAR YENİ HÜKÜMETİ ONAYLADI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Ulusal Birlik Partisi-Demokrat Parti ve Yeniden Doğuş Partisi uzlaşmaları sonucu ortaya çıkan koalisyon hükümetinin bakanlar kurulu listesini Cumhurbaşkanı Ersin Tatar onayladı.

KKTC’DE ERSİN TATAR YENİ HÜKÜMETİ ONAYLADI
KKTC’DE ERSİN TATAR YENİ HÜKÜMETİ ONAYLADI Admin
Bu içerik 592 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan 23 Ocak erken genel seçim sonuçlarına göre, Ulusal Birlik Partisi (UBP) oyların yüzde 39.61'ini, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) 31.91'ini alırken, Demokrat Parti (DP) yüzde 7.42, Halkın Partisi (HP) yüzde 6.69, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) ise 6.44 oranında oy almıştı.

Bu seçim sonuçlarının ardından Ulusal Birlik Partisi başkanı Faiz Sucuoğlu’na hükümeti kurma görevi Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından verilmişti. Bunun üzerine hükümet kurma çalışmalarına başlayan Sucuoğlu, Demokrat Parti ve Yeniden Doğuş Partisiyle anlaşarak KKTC’de yeni hükümet kurdu. Başbakan Faiz Sucuoğlu’nun üç partiden oluşan hükümetin bakanlar kurulu listesi Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan onay aldı ve ülkede yeni hükümet kurularak görevine başladı.

                                                                KKTC Başbakanı Faiz Sucuoğlu

Kıbrıs medyasında yer alan haberlerde, Başbakan Faiz Sucuoğlu’nun tecrübeli kişilere kabinede yer verdiği belirtildi. Sucuoğlu, “Pırıl pırıl yeni 9 arkadaşımız var… Tabii ki diğer bekleyen arkadaşlarımız var. Bu kabine 5 yıl sürecek bir kabine değildir. Belli bir süre sonra bu bir bayrak devridir. Görev almayan arkadaşlarımıza da görevler verilecektir” şeklinde konuştu.

Faiz Sucuoğlu, gerekli görülmesi durumunda bakanların görevlerinin değişebileceğinin de sinyalini verdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Yeni Hükümet onay Başbakan Faiz Sucuoğlu Ulusal Birlik Partisi Demokrat Parti Yeniden Doğuş Partisi Koalisyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ