ABD'DE DOMUZ KALBİ TAKILAN HASTA VEFAT ETTİ

Amerika’da Maryland Üniversitesi’nde domuz kalbi takılan 57 yaşındaki Amerikalı David Bennett dün vefat etti. Reuters haber ajansının haberine göre, domuz kalbi takıldıktan sonra ancak iki ay yaşayabildi. Hayvan organlarını insanlara nakletmeye yönelik önceki girişimler de başarısız olmuştu.

ABD'DE DOMUZ KALBİ TAKILAN HASTA VEFAT ETTİ
ABD'DE DOMUZ KALBİ TAKILAN HASTA VEFAT ETTİ Admin
Bu içerik 895 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

David Bennett ameliyattan önce, “Ben yaşamak istiyorum” dedi. Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne göre, Bennett operasyondan önce "Bunun bir kumar olduğunu biliyorum, ama bu benim son şansım" dediğini açıklamışlardı.

Ocak ayı başlarındaki operasyondan üç gün sonra ABD'nin Maryland kentindeki hastane, Bennett'in hâlâ iyi hissettiğini belirtti. Doktorlara göre başarılı nakil çığır açan olarak tanımlandı.

Hayvan organlarını insanlara nakletmeye yönelik önceki girişimler, hastaların vücutları bilinmeyen organları ittiği için başarısız olmuştu. Bennett'in nakliyle başarılı olmuş gibi göründüğünde, araştırmacılar arasında bu durum umut uyandırmıştı.

Üniversitenin nakil programının bilimsel direktörü Dr. Muhammed Mohiuddin, nakilden kısa bir süre sonra AP'ye verdiği demeçte, "Bu işe yararsa, bu hastalar için tükenmez bir organ kaynağımız olacak" dedi. David Bennet salı günü vefat etti. Reuters'e göre, hastane kesin bir ölüm nedeni belirtmedi, ancak Bennett'in genel durumunun ölümünden birkaç gün önce bozulmaya başladığını söyledi.

ABD Domuz kalbi nakil David Bennett vefat Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Muhammed Mohiuddin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ