JAPONYA’DA 7,3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ

Bugün Japonya'nın kuzeybatısında şiddetli bir deprem meydana geldi. Deprem Richter ölçeğine göre 7.3 ölçmüş olmalı. Depremin hemen akabinde tsunami uyarısı yapıldı.

JAPONYA’DA 7,3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ
JAPONYA’DA 7,3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 647 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Japonya'nın kuzeybatısında meydana gelen depremin hemen ardından tsunami uyarısı yapıldı. Japonya Meteoroloji Enstitüsü'nden alınan ilk verilere göre, deprem Richter ölçeğine göre 7.3 olarak bildirildi.

Deprem Miyagi, Fukushima, Iwate, Tohoku bölgelerinde hissedildi. Depremde yaralanan ya da ölenlerin olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Japon Tokyo Elektrik Enerjisi Şirketi TEPCO'ya göre, depremden sonra yaklaşık iki milyon evde elektrik kesintisi yaşandı. Fukushima'nın hemen dışında 2011'de meydana gelen güçlü bir deprem büyük yıkıma neden oldu. Depremin büyüklüğü 9.0 olarak ölçüldü.

7.3 şiddetindeki depremin hemen ardından bölgede, iki dakika gibi kısa bir süre içerisinde 6,4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. NHK depremlerin birçok kentte, çok şiddetli hissedildiğini açıkladı.

Japonya’nın ulusal afet uyarı sistemi "J-Allert" binlerce Japon vatandaşına anlık uyarı gönderdi. Riskli bölgelerde bulunan halka, yüksek kesimlere gitme çağrısı yapılırken, dalga yüksekliğinin 1 metre olarak tahmin edildiği bildirildi.

haber güncellenecektir

Japonya deprem Richter ölçeği Japonya Meteoroloji Enstitüsü Kuzey Japonya Tsunami
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ