RUSYA, DÖRT İSVEÇLİ DİPLOMATI SINIR DIŞI ETTİ

Rusya, Ukrayna ile olan anlaşmazlık ve yapılan müdahalede etkin bir biçimde Ukrayna’yı destekleyen ve her türlü yardımı yapan İsveç’i diplomatlarını sınır dışı ederek yanıt veriyor. İsveç, daha önce üç Rus diplomatı sınır dışı etmişti.

RUSYA, DÖRT İSVEÇLİ DİPLOMATI SINIR DIŞI ETTİ
RUSYA, DÖRT İSVEÇLİ DİPLOMATI SINIR DIŞI ETTİ Admin
Bu içerik 358 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklamada, Rusya'nın dört İsveçli diplomatı sınır dışı ettiğini duyruldu. Bu açıklama, İsveç’in rus diplomatların casusluk yaptıklarına atıfta bulunarak üç Rus diplomatı sınır dışı etmesinden sonra geldi. Dışişleri Bakanı Ann Linde, “İsveç, Rusya'nın haksız ve orantısız eylemlerine uygun şekilde yanıt vereceğiz” dedi.

Dışişleri Bakanı Ann Linde Salı öğleden sonra, Moskova'daki İsveç büyükelçiliğinde üç diplomatın yanı sıra, İsveç'in St. Petersburg'daki Başkonsolosluğunda sınır dışı edilen bir çalışan olduğunu doğruladı.

Ann Linde, “Rus mesajı çok talihsiz. Rusya'nın Viyana Sözleşmesi çerçevesinde hareket eden ve Rusya'da geleneksel diplomatik faaliyetler yürüten İsveçli diplomatları sınır dışı etmeyi seçti. İsveç, Rusya'nın haksız ve orantısız eylemlerine uygun şekilde yanıt verecektir”  sözlerini dile getirdi.

İsveç'in Rusya Büyükelçisi Malena Mård, Salı günü Rusya Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldığı ve İsveç makamlarının Stockholm'deki Rus büyükelçiliğinde ülkeden "kovulan" üç diplomata karşı aldığı "düşmanca eylemlerden" duyduğu memnuniyetsizliği belirtiğini yazdı. Rusya Dışişleri Bakanlığı bir basın açıklaması yaptı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, İsveçli diplomatların sınır dışı edilmesi kararının İsveç'in diplomatik eylemlerine bir yanıt olduğunu yazıyor.

Rusya İsveç İsveçli Diplomatlar sınır dışı Rusya Dışişleri Bakanlığı Casusluk Ann Linde
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ