NORVEÇ ADD’DE 19 MAYIS COŞKUSU

Norveç Atatürkçü Düşünce Derneği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Pazar günü düzenledikleri gemi turuyla coşkuyla kutladılar. Kutlamaya Norveç Türkiye Büyükelçisi Fazlı Çorman ve İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Mustafa Sönmez de katıldı.

NORVEÇ ADD’DE 19 MAYIS COŞKUSU
NORVEÇ ADD’DE 19 MAYIS COŞKUSU Admin
Bu içerik 927 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Norveç Atatürkçü Düşünce Derneği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103.yılını büyük bir coşku içerisinde düzenledikleri gemi turuyla kutladılar. Gemi turu Oslo’nun kıyılarını üç saat boyunca dolaşarak katılmıcılar günün anlamına uygun şarkılarla eşliğinde kutlamayı sürdürdüler. Denizde karşılaşılan gemiler hem şaşkın şaşkın bakarken bir yandan da selamladılar.

                                                      Norveç ADD Başkanı Pelin Bolulu

Kutlamada bir konuşma yapan dernek başkanı Pelin Bolulu hem günün anlamına ilişkin bir konuştu hem de aynı zamanda içinde bulunduğumuz koşullar açısından birlik ve beraberliğin önemine  vurgu yaptı.

                                                          Norveç Büyükelçisi Fazlı Çorman

Norveç Türkiye Büyükelçisi Fazlı Çorman ise yaptığı konuşmasında Osmanlının son durumları ve Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a çıkış koşullarını değerlendirdi. Kurtuluş Savaşı’nın başarıya ulaşmasındaki rolü üzerinde durdu. Büyükelçi; “Dünya ve siyasi görüşünüz ne olursa olsun bunları ön plana çıkarmadan önemli günlerimizde birlik ve beraberlik içinde bir arada olabilmenin yollarını bulmalıyız. Bugün hepimizin günüdür” diyerek kutuplaşmaların doğru olmadığını belirtti.

Norveç Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim kurulu adına Başkan Pelin Bolulu, İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Mustafa Sönmez’e katkılarından dolayı bir “Teşekkür Belgesi” sundu.

Gemi turuna katılan çocuklar, gençler, orta ve yaşlılar hem günün tadını çıkardılar hem de eğlendiler.                                                 Norveç ADD Yönetim kurulu birarada   


Norveç ADD Başkanı Pelin Bolulu, İsveç ADD Başkanı Mustafa Sönmez'e teşekkür belgesi verdi.

Norveç Norveç ADD Norveç Atatürkçü Düşünce Derneği 19 Mayıs 19 Mayis Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ