TÜRKİYE’DE İLLEGAL YAPILANMALARA BİR YENİSİ EKLENDİ

Türkiye’de illegal yapılanmalar son on yılda bir artış gösterdiği gözlemleniyor. Son olarak İzmir’in Torbalı İlçesinde kavga eden iki gençten birinin üzerinden “Türkiye Devlet Fedaileri” adına düzenlenmiş bir tanıtım kartı çıktı.

TÜRKİYE’DE İLLEGAL YAPILANMALARA BİR YENİSİ EKLENDİ
TÜRKİYE’DE İLLEGAL YAPILANMALARA BİR YENİSİ EKLENDİ Admin
Bu içerik 760 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan bir habere göre, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, dün akşam sosyal medya hesabından Mehmet Cazip Obay adına düzenlenmiş olan "Türkiye Devlet Fedaileri Temsilci Tanıtım Kartı" ile şarjörlü bir tabancanın fotoğrafını paylaştı.

Bakan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye’de paramiliter gruplar var derken boşuna söylemiyoruz. Sadat, Halkın Özel Harekatı, Ak Gençlik Ocakları, Özel Harekat Derneği derken şimdi de Türkiye Devlet Fedaileri denilen yapılanma ortaya çıktı. Bugün Torbalı’da kavga eden iki şahsa müdahale eden polis ekipleri şahıslardan birinde bu kimliği buluyor. Şimdi de kendisine devlet fedaisi diyen, demekle kalmayıp cebinde bu kimliği taşıyan kimliğin üzerinde CB forsu olan insanlarla aynı sokaklarda geziyoruz.

Altı yıldır İçişleri Bakanlığını yürüten şahıs döneminde Türkiye suç örgütleri cenneti oldu. Üstelik bu yapılanmalar açık açık faaliyet gösteriyor. Devlet Görevlisi izlenimi veren, üniforma giyen, CB forsu kullanan, cebinde kimlik taşıyan derneklerden bahsediyorum.

Bunlar buzdağının görünen kısmı, ne SADAT, ne Hizbullah, ne bilmem ne ocakları hiç farketmez kapınıza gelmeye sizi deşifre etmeye devam edeceğiz. Seçimlerden sonra Türkiye’yi suç örgütlerinden de, iktidarın paramiliter yapılarından da temizleyeceğiz"

 

Türkiye Türkiye Devlet Fedaileri Kart İzmir Torbalı CHP Murat Bakan Milletvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ