NORVEÇ’TE BİR KİŞİDE MAYMUN ÇİÇEĞİ TESPİT EDİLDİ

Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü, yakın zamanda yurt dışına seyahat ettikten sonra Viken'e tekrar dönen bir kişide maymun çiçeği enfeksiyonu tespit edildi. Böylece Norveç’te de ilk kez Maymun Çiçeği vakası görülmüş oldu. İsveç’te ise vaka sayısı üçe çıktı.

NORVEÇ’TE BİR KİŞİDE MAYMUN ÇİÇEĞİ TESPİT EDİLDİ
NORVEÇ’TE BİR KİŞİDE MAYMUN ÇİÇEĞİ TESPİT EDİLDİ Admin
Bu içerik 648 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Norveç’in doğu bölgesinde bulunan Viken kentinde yurt dışı seyahatinden dönen bir kişinin maymun çiçeği enfeksiyonu belirtileri göstermesi üzerine yapılan araştırma sonucunda enfeksiyon teşhisi konuldu.

Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü (FHI) doktoru Helena Niemi Eide VG gazetesine, virüsün esas olarak yakın temas yoluyla yayıldığını, bu nedenle enfeksiyon tespitinin böyle bir salgını durdurmada çok etkili olduğunu söylüyor.

Hastadan elde edilen bulgular Oslo Üniversite Hastanesi Mikrobiyoloji Bölümünde analiz edildi. Hastane basın sorumlusu Anders Bayer, ”Mikrobiyoloji bölümümüz böylesi durumlar için hazırlandı, bu yüzden bu virüsü test etmek için yöntemler hazırladık. Dün ve bugün bunun üzerinde çalıştık ve bugün olumlu bir sonucu doğruladık” diyor.

Maymun Çiçeği virüsü her ne kadar Korona kadar ölümcül bir virüs olmasa da tehlikeli olarak kabul ediliyor. Dünyada yayılmaya devam ediyor.

Norveç Maymun Çiçeği Maymun Çiçeği Virüsü Viken Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ