ERMENİSTAN KÖKENLİ ALMAN VATANDAŞI OTOMOBİLİNİ HALKIN ÜZERİNE SÜRDÜ

Almanya’nın başkenti Berlin'de insan kalabalığına dalan şahsın Almanya ve Ermenistan vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Bild gazetesi 1 kişinin yaşamını yitirdiği olayın bilinçli bir biçimde düzenlenmiş bir saldırı olduğunu iddia etti.

ERMENİSTAN KÖKENLİ ALMAN VATANDAŞI OTOMOBİLİNİ HALKIN ÜZERİNE SÜRDÜ
ERMENİSTAN KÖKENLİ ALMAN VATANDAŞI OTOMOBİLİNİ HALKIN ÜZERİNE SÜRDÜ Admin
Bu içerik 594 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Berlin'in batısında işlek bir caddesinde otomobiliyle insan kalabalığına dalan sürücünün kimliği belli oldu. Berlin Polisi şahsın 29 yaşında Ermenistan ve Almanya vatandaşı Gor H. olduğunu ve Berlin'de ikamet ettiğini açıkladı. Kurfürstendamm ile Tauentzienstraße arasında meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybettiği olayda yaralı sayısına dair 10 ila 15 arasında değişen rakamlar telaffuz edildi. İtfaiyenin verdiği bilgilere göre en az 6 kişinin hayati durumu ciddiyetini koruyor.

Hayatını kaybeden kişinin okul öğrencileriyle sınıf gezisinde olan 51 yaşında bir kadın öğretmen olduğu öğrenildi. Öğrencilerin gezi için Almanya'nın Hessen eyaletinden başkent Berlin'e geldiği belirtiliyor.

Şahsın olaydan sonra kaçmaya çalıştığı ve yoldan geçenler tarafından yakalanarak polise teslim edildiği kaydedildi. Polis olayın kaza mı, kasten mi yapıldığını yoksa bir sağlık sorunundan mı kaynaklandığını araştırıyor.

Bild gazetesi soruşturma makamlarında görevli bir kişiden aldığı bilgiye dayanarak olayın kaza değil saldırı olduğu şüphesinin ağırlık kazandığını yazdı. Gazeteye konuşan görevli "Asla bir kaza değil, bir çok sayıda kişiyi hedef alan bir saldırgan, soğukkanlı bir katil" ifadelerini kullandı. Bild, haberinde şahsın eylemin sorumluluğunu üstlendiğine dair bir yazının araçta bulunduğu bilgisine yer verdi. Gazete ayrıca Gor H. adlı şahsın poliste hırsızlıktan suç kaydı bulunduğu bilgisini paylaştı.

Saldırganın arabasında Türkiye karşıtı yazılar bulundu. Dolaysıyla Türkiye düşmanlığını da kapsayan bir terör eylemi yaptığı iddiaları giderek güçleniyor.

Almanya Berlin Ermenistan Arabalı saldırı Türkiye Halk Saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ