OSLO’DA GAY-BAR’A AÇILAN ATEŞTE 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Norveç’in başkenti Oslo’da gay insanların gittiği bir bara gece yarısı ateş açıldı. Silahlı saldırıda 2 kişi yaşamını yitirirken 20’ye yakın kişi de yaralandı. Bir görgü tanığı “silahını çekti ve ateş etmeye başladı” diyor.

OSLO’DA GAY-BAR’A AÇILAN ATEŞTE 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
OSLO’DA GAY-BAR’A AÇILAN ATEŞTE 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 753 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Norveç Basınında çıkan haberler doğrultusunda bu gece saatler gece yarısından sonrasını gösterirken Oslo’nun işlek caddesi üzerinde bulunan London Bar’a silahla ateş edildi. Açılan ateş sırasında 2 kişi yaşamını yitirirken 20’ye yakın kişi de yaralandı. Yaralananların kurşun mu, ya da çıkan panik esnasında mı meydana geldiği bilinmiyor.

Norveç gazetesi VG’ye konuşan bir kişi, “Silah sesini duyar duymaz koşmaya başladık” diyor. Bir başka kişi de NRK’ye, “Silahını çekti ve ateş etmeye başladı” ifadelerini kullanıyor. Basına göre, başlangıçta kimse olayın ne olduğunu anlamadığını ve panik yaşadığını yazıyor.

Oslo polisi Twettir hesabından 01.47'de iki kişinin öldüğünü duyurdu. Polis, "Saldırıdan sonra iki kişinin öldüğü doğrulandı. Birkaç kişi ciddi şekilde yaralandı " diye yazıyor.

Adalet ve Acil Durum Yönetimi Bakanı Emilie Enger Mehl Dagbladet'e, “Bu hepimizi sarsan çok ciddi bir olay. Düşüncelerim, üzüntülerim ölen, yaralanan ve etkilenen herkese içindir" diyor.

NRK televizyonu, Norveç Başbakanı Jonas Gahr Støre'nin saldırıdan haberdar olduğunu ve yaşananları "şok edici ve acımasız bir saldırı" olarak nitelendirdiğini bildirdi. NRK'ye göre Başbakan yaptığı açıklamada, dün gece Oslo'daki Londra barının dışında gerçekleşen silahlı saldırı masum insanlara yönelik acımasız ve derinden sarsıcı bir saldırıydı. düşüncelerimin kurbanlara ve yakınlarına gittiğini yazıyor.

Norveç Oslo Gay Bar sşlahlı saldırı Oslo Polisi London Bar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ