KÖPENHAG’DA AVM’E SİLAHLI SALDIRI: 3 KİŞİ ÖLDÜ

Danimarka’nınn başkenti Köpenhag’da bir AVM’e silahlı saldırı düzenleyen 22 yaşındaki Danimarkalı genç üç kişinin ölümüne neden oldu. Danimarka gazetesi BT'nin haberine göre, şüpheli eylemcinin, ateş açmadan birkaç saat önce suni kanla kaplı ölü rolü oynadığı resimleri yayınladığını bildiriyorsunuz. Gencin silahla poz verdiği Youtube videoları da polis soruşturmasının bir parçası olarak ele alınıyor.

KÖPENHAG’DA AVM’E SİLAHLI SALDIRI: 3 KİŞİ ÖLDÜ
KÖPENHAG’DA AVM’E SİLAHLI SALDIRI: 3 KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 720 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Pazar günü, Kopenhag'daki Fields alışveriş merkezinde düzenlenen silahlı saldırıda üç kişi öldü. Yaralananlardan üç kişinin de durumunun kritik olduğu belirtildi. Kısa bir süre sonra, 22 yaşındaki Danimarkalı bir genç, eylem şüphelisi olarak tutuklandı.

Polis, daha fazla eylemcinin söz konusu olabileceği ihtimalini göz ardı etmiyor. Ancak şu ana kadar buna dair hiçbir iz olmadığını belirtiyor. Silahlı saldırının arkasındaki sebep henüz bilinmiyor, ancak Danimarka polisi saldırının arkasında terörist bir plan olabileceğini de saf dışı etmiyor.

Kopenhag Polisi polis şefi Søren Thomassen, pazartesi gecesi düzenlediği basın toplantısında, 22 yaşındaki gencin polis tarafından bir dereceye kadar önceden bilindiğini söyledi. Thomassen, “Bu kişi biliniyor ama sadece çok net değil. Özel bir şey için tanıdığımız bir kişi de değil” açıklamalarını yapıyor.

Jyllands-Posten'e göre Kopenhag polisi, Fields'deki olayla ilgili çekilen filmi soruşturmasının bir parçası olarak elde etmeye çalışıyor. Bu filmler Youtube'da yayından kaldırılan dört film olarak belirtiliyor. Videolarda genç omuzunda bir tüfekle poz veriyor. "Umurumda değil" adlı son videoda kendisine bir tüfek doğrultuyor. Başka bir videonun başlığı "Quetiapin Çalışmıyor" sözleri yer alıyor.

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, saldırganın “etnik Danimarkalı” olduğunu belirterek halka birlik çağrısı yaptı. Öte yandan ünlü şarkıcı Harry Styles'ın dün akşam Kopenhag'da vereceği konser de saldırı nedeniyle iptal edildi.

Danimarka Köpenhag Fields Alışveriş Merkezi Silahlı saldırı Köpenhag Polisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ