ABD’NİN CHİCAGO KENTİNDE KATLİAM

Pazartesi günü Chicago'nun bir banliyösünde Ulusal Gün kutlamaları sırasında açılan ateşte en az altı kişi yaşamını yitirdi. Polisin yoğun çalışmasının ardından, şüpheli eylemci olan 21 yaşındaki Robert "Bobby" Crimo III yakalanarak, tutuklandı.

ABD’NİN CHİCAGO KENTİNDE KATLİAM
ABD’NİN CHİCAGO KENTİNDE KATLİAM Admin
Bu içerik 304 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Chicago'nun bir banliyösünde Ulusal Gün kutlamaları sırasında bir çatıdan, geçit törenindeki ulusal gün kutlamalarına ateş açıldı. Olay sonrası yoğun bir polis çalışmasıbaşlatıldı. Polis kısa sürede şüpheli tetikçi Robert "Bobby" Crimo, 22, şimdi ABD'de Chicago dışında yakaladı. Katil, katliamdan tutuklandı. Olayda altı kişi öldü ve en az 30 kişi yaralandı.

Silahlı saldırı, ABD saati ile Pazartesi sabahı, Illinois eyaletindeki Chicago'nun kuzeyindeki Highland Park'ta ulusal bir gün kutlaması sırasında meydana geldi.

Highland Park Belediye Başkanı Nancy Routering, “Bu sabah 10.14'te toplumumuz, hepimizi iliklerine kadar sarsan bir şiddet eylemiyle terörize edildi. Bu zor dönemde düşüncelerimizin kurbanların ailelerinin yanındağız. Acılarını paylaşıyoruz, üzgünüz. Yaralılarımız 8 ila 85 yaşları arasında değişiyor” ifadelerini kullandı.

Chicago Sun Times'a göre, eylemci kişi tutuklandıktan sonra Highland Park'taki polis karakolunun önünde insanlar toplandı. Bu İnsanlardan biri, Stacy Shaulman, gazeteye verdiği demeçte, korkunç bir gün olduğunu söyleyerek, “Onu yakaladıklar için çok sevindim. Ne yazık ki, buradan bir genç ve insanlar onun ailesini tanıyor. Ailesi uzun süredir burada oturuyor” görüşünü dile getitiyor.

Chicago Polisi, zanlının daha önce suç dosyası olup olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yapmadı.

ABD Chicago Ulusal Gün Kutlama Silahlı saldırı Robert Crimo III Highland Park Katliam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ