İSLAM DİNİ BU?

Türkiye Cumhuriyeti’inde 30 Kasım 1925’te 677 Sayılı “Tekke ve Zaviyelerle Türbelerinin kapatılmasına ve Türbedarlıklarla Bir Takım Unvanların yasaklanmasına ilişkin” yasa çıkarıldı. Bu yasa 13 Aralık 1925’te yürürlüğü girdi. Ne yazık ki, oy avcısı iktidarlar tarafinden 1950 yılından itibaren kemirile kemireile içi boşaltılarak bugün memleketi örümcek ağı gibi sardılar.

İSLAM DİNİ BU?
İSLAM DİNİ BU? Admin
Bu içerik 652 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk “İslam” dinini hak ettiği yere yerleştirmek ve sapmalardan kurtarmak için “Diyanet İşleri Başkanlığı”nı kurarak mücadele etti. Atatürk’ten kısa bir süre sonra bu tür cemaatlara, tarikatlara göz yumularak oy devşirme yolunda gidildi. Sonuç, ülkeyi tehdit eder konuma ulaştılar. FETÖ kalkışmasıyla devleti ele geçirmeye çalıştılar ama bu kalkışmanın 6.yılında hâlâ ders alınmadığı görülüyor…

”Ey millet! İyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, dervişler, şeyhler, müridler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat (yol gösterici)  tarikatı medeniyedir (uygarlık tarikatıdır). Uygarlığın emir ve isteklerini yapmak, insan olmak için yeterlidir.” (Mustafa Kemal Atatürk 30 Ağustos 1925)

İSLAM DİNİ BU MU?

                                                      Tarikatlar camilerde örgütlendiler

                              Fethullah Gülenciler "Fetö"nün alçıdan elini öptükleri söyleniyor.

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün, 2018’de, Nakşibendi şeyhinin protez kolunu öpmesi, tartışma yaratmıştı.

              Batman’da düzenlenen “âlimeler töreninde” kadınlar giydikleriyle dikkat çekmişti.

Yorumu okuyuculara bırakıyoruz...

Türkiye İslam Cemaat Tarikat İslam Dini Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı Mustafa Kemal Atatürk 677 Sayılı Yasa Tekke Zaviye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ