UKRAYNA’YA AİT BİR KARGO UÇAĞI YUNANİSTAN’DA DÜŞTÜ

Ukrayna’ya ait bir kargo uçağı Yunanistan’ın Kavala şehrine bağlı Paleochori bölgesinde düştü. Ürdün'e giden uçağın içinde 12 tonluk tehlikeli madde olduğu belirtildi.

UKRAYNA’YA AİT BİR KARGO UÇAĞI YUNANİSTAN’DA DÜŞTÜ
UKRAYNA’YA AİT BİR KARGO UÇAĞI YUNANİSTAN’DA DÜŞTÜ Admin
Bu içerik 696 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Yunan ve dünya basınında yer alan haberlere göre, Yunanistan’ın Kavala şehrine bağlı Paleochori bölgesine Antonov tipi bir uçağın düştüğünü duyruldu. Düşen uçakla ilgili Yunan gazetesi E-Amyna, uçağın 1971 model  An-12BK nakliye uçağı olduğunu yazdı. 

8 kişinin bulunduğu uçakta  12 tonluk tehlikeli yük olduğu Yunan medyasında yer aldı. Uçağın enkazının bulunduğu bölgeye giden Yunan Acil Durum Müdahale Ekipleri (EMAK) patlayıcı madde veya silah olma ihtimaline karşı enkaz alanına sivilleri yaklaştırmadı. 

Sırbistan’dan kalkan uçağın hedefinin Ürdün olduğu, pilotun uçak düşmeden kısa bir süre önce acil durum bildirdiği belirtildi. Düşen uçağın 14 Temmuz'dan bu yana yaptığı uçuş güzergahları da paylaşıldı. Son üç  günde Fransa-Bosna Hersek-Sırbistan-Türkiye-Sırbistan-Ürdün güzergahında uçtuğu açıklandı.  

Sovyet yapımı olan 1971 model  An-12BK nakliye uçağının biri de geçen 2 Temmuz'da  Türkiye- Sırbistan- Ukrayna hattında giderken Ukrayna hava sahası içinde yere çakılmıştı. 

Ukrayna Yunanistan Kargo uçağı Kavala
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ