EL KAİDE LİDERİ ZAWAHİRİ ÖLDÜRÜLDÜ

El Kaide Lideri Ayman el Zawahiri Afganistan’ın başkenti Kabul’daki evinin balkanunda Amerikanlılar tarafından öldürüldü. Saldırıda drönareden atılan iki roket kullanıldı. New York Times’e göre, ABD Başkanı Joe Biden, “Adalet yerini buldu” dedi.

EL KAİDE LİDERİ ZAWAHİRİ ÖLDÜRÜLDÜ
EL KAİDE LİDERİ ZAWAHİRİ ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 181 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

El Kaide Lideri Usama Bin Ladin’in 2011 yılında ABD tarafından öldürülmesinden sonra terör örgütünün başına geçen Ayman el Zawahiri pek çok terör olayının sorumlusu olarak izleniyordu. Ailesiyle birlikte Kabul’da saklandığı evi tespit eden ABD ajanları Zawahiri’nin balkona çıktığı sırada drönerle gerçekleştirilen atakla öldürüldü.

New York Times’e göre, ABD Başkanı Joe Biden, “Adalet yerini bulduve bu terörist lider etkisiz hale getirildi. Bu gece tekrar olayı gerçekleştirdik, eğer halkımız için bir tehdit iseniz, Amerika Birleşik Devletleri sizi bulur ve ne kadar uzun sürerse ve nerede saklanıyor olursanız olun, size yok eder.” dedi.

CNN'ye göre, Mısır doğumlu Ayman el-Zawahiri, 2001 yılında ABD'de Dünya Ticaret Merkezi'nde 3.000 kişinin öldüğü 11 Eylül saldırılarını planlayan kişilerden birisi olarak biliniyordu. Bin Ladin 2011'de öldürüldüğünde terör örgütü El Kaide'nin lideri olarak Usame bin Ladin'in halefi oldu.

El Kaide Terör Ayman el Zawahiri ABD öldürüldü Afganistan Kabul 11 Eylül Joe Biden
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ