FBI, DONALD TRUMP’IN EVİNE BASKIN YAPTI

FBI, Pazartesi sabah saatlerinde Donald Trump'ın lüks Mar-a-Lago konutuna baskın düzenledi. Daily Mail'e göre Trump, "Florida, Palm Beach'teki güzel evim Mar-A-Lago şu anda kuşatma altında" diye yazdı.

FBI, DONALD TRUMP’IN EVİNE BASKIN YAPTI
FBI, DONALD TRUMP’IN EVİNE BASKIN YAPTI Admin
Bu içerik 686 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

CNBC'nin haberine göre eski ABD Başkanı Donald Trump Pazartesi sabah saatlerindeki bir mesajda Mar-a-Lago'daki evinin "çok sayıda FBI ajanı tarafından arandığını ve işgal edildiğini" yazdı. Trump, "Daha önce bir Amerikan başkanının başına böyle bir şey gelmemişti" diye yazıyor. Trump, baskının "ne gerekli ne de uygun" olduğunu söyledi. Trump, "Kasama bile girdiler" diye yazıyor.

Baskın yerel saatle Pazartesi sabahı başladı ve akşama kadar devam etti. CNN'e göre ajanların, Trump'ın ofisinin ve özel odalarının bulunduğu Mar-a-Lago bölgesine odaklandıkları söyleniyor. ABD Adalet Bakanlığı'nın eski başkanla bağlantılı bilinen iki aktif soruşturması var. Bir soruşturma, Trump'ın geçen yıl Capitol'e yapılan saldırıya karışmasıyla, diğeri ise gizli Beyaz Saray belgelerinin ele alınmasıyla ilgili.

Bazı kaynaklar New York Times gazetesine baskının Donald Trump'ın Beyaz Saray'dan Mar-a-Lago'ya taşıdığı ve Ulusal Arşivler bırakılması gereken 15 kutu gizli malzeme almakla suçlanmasıyla bağlantılı olduğunu ve bunun federal bir ihlal olacağını söyledi. Ancak FBI, baskının nedeninin bu olduğunu doğrulamadı.

CNBC'ye göre, baskın gerçekleştiğinde Trump Mar-a-Lago'daki lüks villasında değildi. Yazları genellikle New Jersey'deki golf kulübünde geçiren Trump'ın Pazartesi günü New York'ta olduğu söyleniyor. Baskının ardından Trump destekçileri lüks villanın önünde nöbet tutmak için toplandı.

ABD Donald Trump FBI baskın gizli belge Mar-a-Lago
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ