PARİS’TE SİLAHLI SALDIRI ÜÇ KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Fransa'nın başkenti Paris'in 10.bölgesinde silahlı saldırı meydana geldi. Paris savcısı, saldırı sonucunda üç kişinin yaşamını yitirdiği ve çok sayıda yaralının olduğunu açıkladı.

PARİS’TE SİLAHLI SALDIRI ÜÇ KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
PARİS’TE SİLAHLI SALDIRI ÜÇ KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 548 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Fransa’nın başkenti Paris’te silahlı saldırı meydana geldi. Paris savcısı, saldırganın Paris'in 10. bölgesinde ateş açıp çok sayıda kişiyi yaraladığını duyurdu. AFP'nin haberine göre savcı, 3 kişinin hayatını kaybettiğini ve 4 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Fransız medyasında yer alan haberlere göre silahlı saldırgan yakalandı, yaralılardan ikisinin durumunun kritik olduğu belirtildi. Polis geniş güvenlik önlemleri aldı, bölgeye giriş çıkışlar kapatıldı. Paris polisi, Rue d'Enghien'de meydana gelen saldırıyı incelediklerini açıkladı ve halkı bölgeden uzak durmaya çağırdı.

69 yaşındaki saldırganın, Fransa’nın resmi demir yolu şirketi SNCF’ten emekli bir Fransız vatandaşı olduğu bu aralık ayında hapisten çıktığı belirtildi. Saldırganın daha öncede bir takım tacizlerinden dolayı hapis yattığı belirtiliyor. Olayın PKK’lilere ait olduğu bildirilen bir kültür merkezinin yakınında meydana gelmesi çeşitli spekülasyonlara yol açarken polis bunu olayın Kürtlere yönelik olduğunu doğrulamıyor. Olaydan sonra polise saldıran Kürtlerin caddede büyük hasara neden olduğu belirtiliyor.

AFP'ye konuşan bir polis, "Saldırgan silahıyla birlikte yakalandı. Tehlike sona erdi. Şu aşamada saldırganın niyeti bilinmiyor" dedi.

Polis geniş güvenlik önlemleri aldı, bölge giriş çıkışlara kapatıldı.

Fransa Paris Silahlı saldırı 10.bölge PKK Fransız vatandaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ