NORVEÇ’İN RAUMA KAYAK MERKEZİNDE ÇIĞ FACİASI, BİR İŞVEÇLİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Norveç’in Rauma kış sporları merkezinde dün meydana gelen çığ düşmesi sonucu yaralanan üç İsveçliden birisi yaşamını yitirdi. Diğer ikisinin hastanede tedavileri sürüyor. Birinin durumu ciddiyetini koruyor. Norveç polisi kötü hava koşulları nedeniyle olaya yerine kurtarma ve sağlık ekiplerinin zamanında yetişemediğini bildrdi. Özellikle helikopter ambulansta büyük sorun yaşandı.

NORVEÇ’İN RAUMA KAYAK MERKEZİNDE ÇIĞ FACİASI, BİR İŞVEÇLİ YAŞAMINI YİTİRDİ
NORVEÇ’İN RAUMA KAYAK MERKEZİNDE ÇIĞ FACİASI, BİR İŞVEÇLİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 361 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Çığ ile ilgili alarm Cuma günü saat 13:05'te kurtarma ekipleri ve polise ulaştı. Üç kişinin bir araya gelip çığ altında kaldıkları söyleniyor. Norveç polisine göre İsveçliler. Çığ altında kalan İsveçlilerin kurtarılması üç saatten fazla sürüyor.

Polis operasyon şefi Eivind Klokkersund, dün basına verdiği demeçte, ”Bugün saat 13:05'te bir acil durum mesajı aldık, ardından kurtarma ve ambulans helikopterini gönderdik” derken devamla; ”Elimizdeki bilgilere göre birlikte olan üç İsveçli var. Bunlardan ikisi ağır yaralı ve kurtarma helikopteriyle hastaneye kaldırıldı. Çığla bağlantılı olarak aldıkları yaralar var, ancak yaraların boyutu hakkında daha fazla bilgimiz yok ... Bunların ciddi yaralanmalar olduğu kadar ölümcül yaralar da olamayabilir” diyor.

Eivind Klokkersund tarafından daha sonra yapılan açıklamada, 30'lu yaşlarında ciddi yaralananbirisinin yaşamını yitirdiği belirtiliyor. Çığ düşmesine maruz kalanların yakınlarına haber verililiyor.

Norveç Rauma Çığ İsveçliler kayak merkez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ