RASMUS PALUDAN BU KEZ DE DANİMARKA’DA SAHNEDE

Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, bu kez Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bir cami yakınında Kuran yaktı.

RASMUS PALUDAN BU KEZ DE DANİMARKA’DA SAHNEDE
RASMUS PALUDAN BU KEZ DE DANİMARKA’DA SAHNEDE Admin
Bu içerik 532 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Aşırı ırkçı Rasmus Paludan Kuran yakmayı meslek haline getirdi. Geçen hafta İsveç'in başkenti Stockholm'deki Türkiye Büyükelçiliği yakınında Kuran yakan aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Palundan, bu kez de Danimarka'nın başkenti Kopenhag’da da Kuran yaktı.

Rasmus Paludan, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ın Norrebro semtindeki cuma namazı vakti bir caminin karşısında polis eşliğinde Kuran yaktı. Danimarka basını cami hoparlöründen Paludan’a karşılık olarak tekbir getirildiğini yazdı.

Paludan, olay yerine yoğun güvenlik önlemleri altında gitti. Kopenhag’ın popüler bölgelerinden ve göçmenlerin yoğun olarak yaşadıkları Norrebro’da eylemini gerçekleştirirken kurşun geçirmez kask ve yelek giydiği görüldü.

Dışişleri Bakanlığı, Rasmus Paludan'ın Kuran yakacağını önceden bildirmesi sebebiyle Danimarka'nın Ankara Büyükelçisini çağırmış ve "açıkça nefret suçu niteliğindeki söz konusu provokatif eyleme izin verilmesini en güçlü şekilde kınadığımız ve Danimarka’nın bu tutumunun kabul edilemez olduğu" iletilmişti. 

Hollanda da aşırı sağcı PEGIDA'nın lideri Hollandalı siyasetçi Edwin Wagensveld, Den Haag kentinde Kuran sayfalarını yırtmıştı. 

Rasmus Paludan'ın, İsveç'teki provakasyonu sonrası Türkiye, NATO'ya katılım sürecinde olan İsveç'i sert bir dille eleştirmiş ve Stockholm'un bu saygısız gösteriye izin vermesi ve suç ortaklığı yapması nedeniyle Finlandiya ve İsveç ile üçlü görüşmeleri askıya aldığını açıklamıştı.

Danimarka Kopenhag Norrebro Rasmus Paludan Kuran Kuran yakam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ