YUNANİSTAN’DA TREN KAZASI: 36 ÖLÜ

Yunanistanda bir yolcu treni ile yük treni çarpıştı. Yunanistan televizyonu ERT'nin bildirdiğine göre, Çarşamba gecesi Yunanistan'ın orta kesimlerinde bir yolcu treni ile bir yük treninin çarpışması sonucu en az 36 kişi öldü, 85 kişi yaralandı. Kurtarma ekipleri, vagonlarda mahsur kalmalarından korkan kişileri arıyor. TT'ye göre bitkin bir kurtarma görevlisi, “Hayatım boyunca hiç böyle bir şey görmedim. Bu çok trajik. Beş saat sonra bile hâlâ cesetler buluyoruz” diyor.

YUNANİSTAN’DA TREN KAZASI: 36 ÖLÜ
YUNANİSTAN’DA TREN KAZASI: 36 ÖLÜ Admin
Bu içerik 421 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Çarşamba gecesi Atina'dan Selanik'e giden yaklaşık 350 kişi bulunan bir yolcu treni ile  bir yük treni çarpıştı. Birkaç vagon raydan çıktı ve üçü alev aldı. Kaza, Yunanistan'ın merkezindeki Larissa'nın dışında, başkentin 65 kilometre kuzeyindeki Tempi yakınlarında meydana geldi.

Tesalya bölgesinin valisi Konstantinos Agorastos, kamu hizmeti kanalı ERT'ye verdiği demeçte, ana iki vagonun tamamen yok edildiğini söyledi. Kazanın nedeni henüz bilinmiyor. Yunan televizyon kanalı SKAI'ye göre, ilk bilgi insan faktörüne ve iki trenin yanlışlıkla aynı hatta geçtiğine işaret ediyor - ancak bir tren raydan çıkıp diğerine çarpmış da olabilir, deniliyor.

Kurtarma ekipleri, vagonlarda mahsur kalmalarından korkulan kişileri arıyor. TT'ye göre itfaiye sözcüsü Vassilis Varthakoyiannis, mahsur kalan insanları kurtarma çabalarının zor koşullar altında sürdüğünü söylüyor. Ordu da yardıma çağrıldı. Valiye göre, 200'e yakın yolcu tahliye edilerek güvenli bir yere otobüsle Selanik'e götürüldü.

28 yaşlarında yolcu Stergios Minenis Reuters'e verdiği demeçte, ”Yüksek bir patlama duyduk. İçinde bulunduğu tren vagonunun nasıl devrildiğini anlatırken, kabus gibi on saniyeydi: Sonra panik çıktı. Hemen yanmaya başladı, her yeri ateş sardı” ifadelerini kullanıyor.

Yunanistan televizyonu ERT'ye göre en az 36 kişi öldü ve 85 kişi yaralandı. 53'ü hastanede tedavi görüyor - en az 25'i ciddi şekilde yaralandı.

Yunanistan Tren Kazası Atina Selanik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ