HAMBURG’DA YEHOVA’NIN İBADETEVİNE SİLAHLI SALDIRI 8 KİŞİ ÖLDÜ

Almanya’nın Hamburg kentinde Yehova'nın Şahitlerinin ibadet yerine silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda sekiz kişi yaşamını yitirdi bir o kadar da yaralandı. Alman Bild gazetesine göre ölenlerden birinin saldırıyı yapan olduğu sanılıyor.

HAMBURG’DA YEHOVA’NIN İBADETEVİNE SİLAHLI SALDIRI 8 KİŞİ ÖLDÜ
HAMBURG’DA YEHOVA’NIN İBADETEVİNE SİLAHLI SALDIRI 8 KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 491 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Almanya’nın Hamburg kentindeki  Yehova'nın Şahitlerinin ibadet ettiği bir salona silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda 8 kişi yaşamını yitirdi 8-10 kişinin de yaralandığı belirtiliyor.

Almanya’nın Hamburg kentindeki  Yehova Şahitleri yaptıkları açıklamada, "Dini cemaat, bir ayin sonrasında Hamburg'daki İbadet Salonunda üyelerine yönelik korkunç saldırıdan derin üzüntü duyuyor."

Alman medyasına yansıyan haberlere göre, polisin özel kuvvetlerinden bir ekip  alarmın geldiği 21:15'te olayın yakınlardaydı ve hemen olay yerine geldi. Binaya girdiklerinde zemin katta yaralılar vardı. Polis üst kattan silah sesleri duydu ve fail olduğundan şüphelenilen ölü bir kişi buldu.

Yukarıda ölü bulunan kişnin fail olup olmadığı henüz belli değil. Ancak polis Bild'e, failin kaçtığına dair bir kanıt olmadığını söyledi. Saldırının bilinen bir nedeni yok. Bild, Alman güvenlik teşkilatından alınan bilgilere göre, Hamburg polisinin olayı "delilik eylemi" olarak nitelendirdiğini yazıyor.

Hamburg Belediye Başkanı Peter Tschentscher Perşembe gecesi Twitter'da şiddet eylemi hakkında yorum yaptı. Olayın ardından şok olduğunu yazıyor: “Kurbanların ailelerine en derin taziyelerimi sunuyorum. Acil servisler, faillerin izini sürmek ve arka planı netleştirmek için çok çalışıyor" dedi.

Almanya Hamburg Yehova Şahitleri İbadethane silahlı saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ