NORVEÇ’TE KALABALIĞIN ÜZERİNE KAMYONETİNİ SÜRDÜ

Norveç'in Steinkjer kentinde bir kişinin kalabalığın üzerine kamyonetini sürmesi sonucu 20'li yaşlarında bir genç öldü,üç kişi de yaralandı. 30'lu yaşlarındaki bir kişi, bir başkasının ölümüne neden olduğu şüphesiyle tutuklandı. Norveç gazetesi VG, adamın daha önce Anders Behring Breivik'ten daha fazla insanı öldürmek istemekle "terörist benzeri" tehditlerden hüküm giydiğini yazıyor.

NORVEÇ’TE KALABALIĞIN ÜZERİNE KAMYONETİNİ SÜRDÜ
NORVEÇ’TE KALABALIĞIN ÜZERİNE KAMYONETİNİ SÜRDÜ Admin
Bu içerik 482 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Norveç’in Steinkjer kentinde bir kişi kamyonetini  pazar gecesi saat 02:00'den kısa bir süre sonra, kaldırımdaki kalabalığın üzerine sürdü. Araba üç dört kişiye çarptı. Bunlardan üçü hafif yaralandı ama dördüncüsü 20'li yaşlarında bir genç yaşamını yitirdi.

Norveç polisinden Anlaug Oseid, TV2'ye verdiği demeçte, birkaç kişinin çarpmaya maruz kalmamak için kendilerini sağa ve sola atmaya zorlandıklarını söyledi. Kısa bir süre sonra 30'lu yaşlarında bir kişi tutuklandı. Adam öldürmeye teşebbüs ve başka birinin ölümüne neden olmakla suçlanıyor.

Norveç polisi bu olayı çok ciddiye alıyor. Polis savcısı Malin Borg Pazar günü düzenlediği basın toplantısında, “Şu anda tanıklarla görüşüyoruz ve teknik soruşturmalar üzerinde çalışıyoruz. Soruşturmanın henüz erken bir aşamadadır” açıklamasında bulunuyor.

Norveç gazetesi VG’ye göre, polis şu anda olayların sırasını netleştirebilecek yeterli bilgiyi elde etmek için çalışıyor ve Savcı Malin Borg basın toplantısında polisin olaya neyin yol açtığına dair çeşitli hipotezler üzerinde çalıştığını söylüyor.

Borg, “Kilit soru, bunun bir kaza mı yoksa kasıtlı bir hareket mi olduğudur. Bugün için bir duruşma planlanıyor. Bana ulaşan bilgilere ve bildiklerimize dayanarak, sanık ile merhum arasında herhangi bir ilişki olduğunu gösteren hiçbir şey yok” diyor. Yaralanan üç kişinin hafif yaralı olduğu bildirildi.

VG’nin yazdığına göre, adı açıklanmayan zanlı Norveç vatandaşı ve Steinkjer'de ikamet ediyor. Polis bu öğleden sonraki basın toplantısında, polis tarafından daha önceden tanındığını doğruladı. NRK'ya göre polis, Norveç güvenlik polisi PST ile onun hakkında düzenli olarak bilgi paylaştı. Kişinin daha önce Anders Behring Breivik'ten daha fazla insanı öldürmek istemekle "terörist benzeri" tehditlerden hüküm giydiğini de yazıyor.

Norveç Steinkjer kamyonet kalabalık sürmek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ