KULU’DA 4,2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ

Bu gece saatler 02.14’ü gösterdiği anlarda Merkez üssü Konya’nın Kulu ilçesi olan ve yerin 8 bin metre derinliğinde 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi Halk panik içinde sokağa döküldü.

KULU’DA 4,2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ
KULU’DA 4,2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 476 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre, Konya’nın Kulu ilçesinde saat 02.14’te 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7,86 kilometre olarak ölçülürken en yakın yerleşim yerine ise 1,36 kilometre mesafede meydana geldiği bildirildi.

Konya'nın Ankara'ya sınırı olan Kulu ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle bazı vatandaşlar panikle sokağa çıkıp, bir süre bekledi.  Sokağa çıkan vatandaşlardan birinin panik nedeniyle fenalaşması üzerine çağrılan ambulansta müdaha edildi.

Prof. Dr. Naci Görür depremin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "Kulu- Konya’da 4,1 deprem oldu. Ülkemizin nispeten sakin bir yöresi. Burada NW-SE yönlu doğrultu atımlı süreksiz faylar var. Muhtemelen Eskişehir Fay Zonu'na ait. Sevgiyle" ifdelerine yer verdi. (CUMHURİYET)

Türkiye Konya Kulu Deprem AFAD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ