FİNLANDİYA BAŞBAKANI SANNA MARİN EŞİNDEN AYRILIYOR

Finlandiya’nın Iltalehti gazetesi, görev süresi sona eren Başbakanı Sanna Marin'in 19 yıllık eşinden ayrılmak için mahkemeye birlikte başvurduğunu yazdı. Marin, “Birlikte boşanma davası açıyoruz” dedi. Sanna Marin bir Instagrama yazdığı kısa öyküde, “Sevgili kızımız ve birlikte geçirdiğimiz 19 yıl için minnettarız” diyor.

FİNLANDİYA BAŞBAKANI SANNA MARİN EŞİNDEN AYRILIYOR
FİNLANDİYA BAŞBAKANI SANNA MARİN EŞİNDEN AYRILIYOR Admin
Bu içerik 449 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Gazetenin haberine göre çift yaklaşık 20 yıldır birlikteler ve 2020 yılından resmen evlenmişlerdi. Bugün (Çarşamba) çiftin boşanma davası açmayı seçtiğini bildirdi. Sanna Marin basına, “Birlikte boşanma davası açıyoruz” dedi. Çift, Instagrama yazdıkları kısa öykude, “Sevgili kızımız ve birlikte geçirdiğimiz 19 yıl için minnettarız” diye yazıyor. Kızları 2018'de doğdu.

Çift, hikayelerinde "en iyi arkadaş" olmaya devam edeceklerini ve çok fazla iletişim kuracaklarını söylüyor. “Mahremiyetimize saygı duyacağınızı umuyoruz. Konu hakkında daha fazla yorum yapmayacağız” diyerek yazısını bitiriyor.

Nisan ayının başında Sanna Marin, Finlandiya parlamento seçimlerinde oylarını artırmasına karşın üçüncü parti çıkmasının ardından Finlandiya Sosyal Demokratları SDP'nin parti liderliğinden istifa ettiğini açıkladı. Sanna Marin ayrıca Finlandiya cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmadığını da duyurdu. Fakat, daha önce askeri ittifak NATO'nun Genel Sekreteri olarak Jens Stoltenberg'in yerine aday olabileceğine dair spekülasyonlar yapılmıştı.

Finlandiya Başbakan Sanna Marin Boşanma Boşanma davası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ