SURİYELİ KARDEŞLER İSVEÇ’TE BİR KİLİSEYE SALDIRI PLANLAMIŞLAR

Almaya’nın Bild gazetesine göre, 28 yaşındaki Anas Kiwan ve 24 yaşındaki Ahmad Kiwan kardeşler, terör saldırısı planladıkları şüphesiyle Almanya'da gözaltına alındı. Bu yılın başlarında İsveç'te Kuran yakma olaylarının terör planlarının gerekçesi olduğu söylendi. Başsavcı Oechtering, İsveç haber ajansı TT'ye, ”hedefin bir İsveç kilisesi olduğundan emin olduk, ancak İsveç'te hangi veya nerede olduğu konusunda ayrıntılara giremiyoruz” dedi.

SURİYELİ KARDEŞLER İSVEÇ’TE BİR KİLİSEYE SALDIRI PLANLAMIŞLAR
SURİYELİ KARDEŞLER İSVEÇ’TE BİR KİLİSEYE SALDIRI PLANLAMIŞLAR Admin
Bu içerik 499 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Suriye vatandaşı olan iki kardeş, bir ay önce Almanya'da gözaltına alındı. 28 yaşındaki Anas Kiwan, Hamburg'da tutuklandı. Ev aramaları sırasında, polis patlayıcı bir bomba yapmak için kullanılabilecek malzemeler buluyor. Alman Welt gazetesinin haberine göre olay, olayda kullanıldığı tahmin edilen bir bomba kemeriyle ilgili.

24 yaşındaki küçük erkek kardeş Ahmad Kiwan, Bavyera'daki Kempten'de tutuklandı. Tutuklanmasından bu yana, hakkındaki şüpheler güçlendi. İlk olarak Salı günü gözaltına alındı ​​ve şimdi bir İsveç kilisesine yönelik saldırı planlarına doğrudan karıştığından şüpheleniliyor. Şu anda bir ön soruşturma yapılıyor ve herhangi bir suçlamanın getirilmesi biraz zaman alabilir.

Alman savcı Liddy Oechtering, saldırının planlandığı İsveç kilisesinin detaylarına girmek istemediğini belirtiyor. Başsavcı Liddy Oechtering'in TT'ye verdiği demeçte, ”Müfettişler, kardeşler arasındaki e-postaları ve sohbetleri incelediler ve bunun bir İsveç kilisesi hakkında olduğunu görebildiler. Ama soruşturma hâlâ devam ediyor. Bunun İsveç'te gerçekleşmiş olduğu varsayılan ve Alman medyasında çokça yer bulan Kuran yakma olayıyla bir ilgisi olduğunu söyleyebilirim” diyor.

Almanya Kiwan kardeşler Hamburg İsveç kilise saldırı plan Bild
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ