SAHTE AMERİKAN DOLARI BASKININDA ÜÇ İSVEÇLİ DE TUTUKLANDI

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri dün İstanbul’da gerçekleştirdiği sahte dolar operasyonunda yakalananlar arasında üç İsveçli de bulunuyor. Baskında 1 milyar sahte dolar ele geçirilmişti. Sahte dolarların Afrika’ya gönderileceği belirtiliyor. Basına yansıyan haberlere göre tutuklananlar arasında üç İsveç vatandaşı da bulunuyor. göre, olaya karıştıklarından şüphelenilen üç İsveç vatandaşı tutuklanacak. İstanbul Valisi kalpazanlık skandalının Türkiye tarihinin en büyüğü olduğunu söylüyor.

SAHTE AMERİKAN DOLARI BASKININDA ÜÇ İSVEÇLİ DE TUTUKLANDI
SAHTE AMERİKAN DOLARI BASKININDA ÜÇ İSVEÇLİ DE TUTUKLANDI Admin
Bu içerik 637 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yabancı uyruklu kişilerin ağırlıkta olduğu şebekenin sahte dolar basarak Afrika ülkelerine çıkarma hazırlığı içerisinde olduğu bilgisine ulaştı. Şüphelilerin, Kağıthane'de bir depoya farklı zamanlarda girip çıktıkları, depo içerisinde uzun süre kaldıkları, depoya çok sayıda kargo kolisi ve kasaların taşındığı belirlendi.

Jandarma ekipleri, paraları basan ve nakledecek olan D.B.S.B., N.J.W. ve N.O.F. adlıüç İsveç vatandaşı, J.W. adlı İngiltere vatandaşı, A.K.K. adlı Gana vatandaşı ile A.Ö. adlı Türk vatandaşını suçüstü yakaladı. Depoda yapılan aramalarda, Afrika ülkelerine götürülmek üzere kargo kasalarının içerisine yerleştirilmiş vaziyette 10 milyon adet, 100’lük banknotlar halinde toplam 1 milyar dolar sahte para ele geçirildi.

Türkiye İstanbul Kağıthane sahte ABD Doları İsveçli tutuklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ